Trwa ładowanie...
d24rome

Action rozmawia o akwizycji z dwoma podmiotami, szczegóły niebawem

30.9.Warszawa(PAP) - Dystrybutor sprzętu komputerowego Action,
prowadzi zaawansowane rozmowy o akwizycji z dwoma podmiotami, a o
szczegółach może poinformować w najbliższym...

d24rome
d24rome

30.9.Warszawa(PAP) - Dystrybutor sprzętu komputerowego Action, prowadzi zaawansowane rozmowy o akwizycji z dwoma podmiotami, a o szczegółach może poinformować w najbliższym czasie - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej prezes Action Piotr Bieliński.

"Jeśli chodzi o konsolidację podmiotów z branży to myślę, że jesteśmy blisko. Nie mogę na razie ujawnić jednak żadnych szczegółów, przedstawimy je na najbliższej konferencji prasowej, która powinna odbyć się niedługo" - powiedział Bieliński.

Action już od pewnego czasu zapowiada chęć konsolidacji branży dystrybutorów IT. Wcześniej spółka prowadziła rozmowy w sprawie akwizycji największego dystrybutora w Polsce - ABC Daty, którą kontroluje MCI Management. Obecnie spółka rozmawia z dwoma podmiotami, nie wyklucza zakupu obu firm.

"Poważnie rozmawiamy z dwiema spółkami. Jak kupimy jedną, będziemy nadal rozmawiać z drugą firmą" - powiedział prezes.

d24rome

W ocenie Bielińskiego Action jest obecnie jedną z niewielu spółek na rynku, która jest w stanie przeprowadzić konsolidację.

Action we wtorek zaprezentował swoje wyniki finansowe za czwarty kw. roku obrotowego 2007/08, który spółka zakończyła z końcem lipca.

W IV kw. zysk netto Action wzrósł do 8,5 mln zł z 8,1 mln zł rok wcześniej, a przychody do 582 mln zł z 423 mln zł. Po czterech kw. grupa uzyskała 33,79 mln zł zysku netto w porównaniu do 22,1 mln zł rok wcześniej oraz 2,34 mld zł przychodów w stosunku do 1,8 mld zł przed rokiem.

Wyniki Action za rok obrotowy 2007/08 okazały się zgodne z prognozami spółki, które przewidywały zysk netto na poziomie 33,6 mln zł i 2,346 mld zł przychodów.

d24rome

Dobre wyniki IV kw. Action zawdzięcza podniesieniu efektywności sprzedaży, zwiększaniu wydajności bazy logistyczno-magazynowej oraz realizacji zamówień z przetargów publicznych (m.in. dla MEN, ZUS).

Spółka, która do tej pory realizowała przetargi publiczne w Polsce, pracuje obecnie nad przetargami za granicą.

"Startujemy w przetargach publicznych w czterech innych krajach i w ciągu jednego - dwóch kwartałów mamy szanse pokazać jakieś sukcesy w tym zakresie" - powiedział Bieliński.

Prezes poinformował także, że pomimo programu skupu akcji własnych i planowanych akwizycji Action będzie chciał utrzymać politykę wypłaty dywidend. Do tej pory spółka przeznaczała na wypłatę dla akcjonariuszy około 20 proc. zysku.(PAP)

gsu/ gor/

d24rome
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24rome