Trwa ładowanie...
usa
05-04-2014 00:40

Agencja Moody's obniżyła rating Ukrainy

Międzynarodowa agencja ratingowa Moody's obniżyła w piątek rating Ukrainy z Caa2 do Caa3 ze względu na "eskalację kryzysu politycznego w tym kraju". Zdaniem agencji zakup obligacji emitowanych przez ukraiński rząd wiąże się z coraz większym ryzykiem.

Share
Agencja Moody's obniżyła rating UkrainyŹródło: Fotolia, fot: krivinis
d1eesco

Agencja Moody's uzasadniła obniżenie wiarygodności kredytowej Ukrainy także szeregiem czynników gospodarczych, m.in. wzrostem ceny na rosyjski gaz i obcięciem pomocy finansowej ze strony Federacji Rosyjskiej.

W komunikacie agencja podkreśla, że zmiana władzy w Kijowie, pogorszenie stosunków z Rosją i utrata części terytorium pogłębiły trwającą od dawna słabość gospodarczą i finansową Ukrainy. Agencja nie wyklucza kolejnego obniżenia ratingu Ukrainy w średniej perspektywie, mimo planowanej pomocy międzynarodowej dla Kijowa, m.in. z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Agencja Moody's obawia się, że przed zaplanowanymi na 25 maja wyborami prezydenckimi może dojść na Ukrainie do dalszej eskalacji kryzysu politycznego. Agencja wskazuje także na "poważne ryzyko" dalszej destabilizacji kraju - głównie na południu i wschodzie Ukrainy. (PAP)

d1eesco
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eesco
d1eesco