Trwa ładowanie...

Agora wygrywa z Polsatem. Będzie nowy kanał filmowy

Stopklatka TV - tak będzie się nazywał nowy ogólnopolski kanał filmowy. Wspólna inicjatywa Agory, Kino Polska oraz Stopklatka.pl zwyciężyła w wyścigu o koncesję.

Share
Agora wygrywa z Polsatem. Będzie nowy kanał filmowyŹródło: WP.PL
d4hwmxf

- Koncesję na nadawanie programu o charakterze wyspecjalizowanym filmowym przyznano spółce Stopklatka S.A. - poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Nowy kanał musi ruszyć do 28 kwietnia przyszłego roku.

Stopklatka TV to wspólny projekt Agory (wydawca "Gazety Wyborczej"), spółki Kino Polska oraz portalu internetowego Stopklatka.pl. Według założeń złożonych przed KRRiT nowy kanał ma pokazywać przede wszystkim polską klasykę filmową, produkcje europejskie i kino światowe.

"Jedyny w pełni bezpłatny kanał filmowy w Polsce, interaktywna telewizja, współtworzona przez widza, rozbudowana oferta programowa (najlepsze polskie filmy po rekonstrukcji cyfrowej, kino europejskie i światowe, filmy animowane, dokumenty, programy edukacyjne o kinie, publicystyka kulturalna), integracja programu telewizyjnego z treściami internetowymi, edukacja filmowa przy użyciu najnowszych technologii, promocja kina polskiego i światowego" - wymieniała Stopklatka TV we wniosku do KRRiT.

d4hwmxf

Największym przegranym w przetargu jest Polsat. Telewizja, która urosła na hitach filmowych, teraz poniosła porażkę o lukratywną koncesję z dużo mniejszymi firmami. Bo choć Agora to gigant wydawniczy, to wejście na rynek telewizyjny będzie dla wydawcy "Gazety Wyborczej" nowością. Z kolei Kino Polska dotąd miało bardzo rentowny projekt telewizji dla kinomaniaków, ale jednak był to biznes dość niszowy.

- Wnioskodawca przedstawił ciekawy projekt programu o charakterze wyspecjalizowanym filmowym charakteryzujący się innowacyjnością i interaktywnością - napisano w komunikacie KRRiT.

Poza Polsatem przegranymi w walce o koncesję na kanał filmowy są też firma Mediaset (telewizja Kino 5) oraz spółka TV Film, za którą kryją się Grupa Radiowa Time (radia Eska, Wawa, Eska Rock czy Vox FM), dystrybutor filmowy Kino Świat oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Także dziś KRRiT przyznała koncesję na program edukacyjno-poznawczy. Nadawać go będzie firma TV Spectrum, a jej całodobowy kanał ma mieć nazwę Fokus TV.
- Program FOKUS TV będzie prezentować filmy, reportaże oraz inne audycje z takich dziedzin jak: nowe technologie i wynalazki, gospodarka, kultura i historia cywilizacji świata oraz o tematyce podróżniczej, etnograficznej, geograficznej, przyrodniczej i ekologicznej - podała KRRiT.

d4hwmxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hwmxf
d4hwmxf