Trwa ładowanie...
d1192xc

Agora za rok chce mieć 30 tys. płatnych subskrybentów serwisów online "GW"

04.02. Warszawa (PAP) - Agora za rok chce mieć ok. 30 tys. płatnych subskrybentów serwisów internetowych związanych z "Gazetą Wyborczą". W ciągu kilku lat, spółka chce aby minimum...

d1192xc
d1192xc

04.02. Warszawa (PAP) - Agora za rok chce mieć ok. 30 tys. płatnych subskrybentów serwisów internetowych związanych z "Gazetą Wyborczą". W ciągu kilku lat, spółka chce aby minimum 10 proc. ogółu odwiedzających jej serwisy decydowało się na wykupienie płatnego dostępu - poinformowali we wtorek przedstawiciele Agory.

"Patrząc na serwisy takich tytułów jak +The New York Times+, czy +Die Welt+ widać, że odsetek liczby użytkowników, którzy decydują się na wykupienie opcji szerszego płatnego serwisu oscyluje w granicach od 10 proc. do kilkunastu proc." - powiedział na konferencji Maciej Nowak, dyrektor cyfrowego działu wydawniczego Agory.

"Taki jest również nasz cel. Osiągnięcie podobnych poziomów jest jednak kwestią co najmniej kilku lat" - dodał.

Wojciech Fusek, zastępca redaktora naczelnego i dyrektor wykonawczy ds. cyfryzacji "Gazety Wyborczej", dodał, że za rok Agora chce mieć ok. 30 tys. płatnych subskrybentów serwisów online związanych z "Gazetą Wyborczą".

d1192xc

"Spodziewam się, że pierwsze kilka miesięcy od wprowadzenia nowej oferty będzie związane z dużą fluktuacją przychodzących i odchodzących użytkowników. W dłuższym okresie powinna się jednak pojawić stabilizacja i budowanie wzrostu zarówno liczby odwiedzających nasze serwisy odpłatnie, jak i nieodpłatnie" - powiedział.

"Liczba użytkowników naszych serwisów korzystająca z systemu Piano Media wynosi ok. 10 tys. Naszym celem, do którego będziemy dążyć, jest to, aby w ciągu roku liczba płatnych subskrybentów wzrosła do ok. 30 tys. Wówczas będziemy bardzo zadowoleni. Czy tak się na pewno stanie, ciężko obecnie wyrokować" - dodał.

Fusek poinformował również, że obecni subskrybenci serwisów "GW", korzystający z systemu Piano Media, dostali automatycznie dostęp do podstawowego pakietu dostępu do tych serwisów w ramach nowej oferty.

"Widzieliśmy, że serwisy +Gazety Wyborczej+ stanowiły największy udział w pakiecie Piano Media. Wprowadzenie własnej oferty pozwoli nam na optymalizację procesu dotarcia do naszych użytkowników. Zastosowaliśmy model zamknięcia serwisów w technologii +metric paywall+, co stanowi kompromis, pomiędzy wpływami z reklam i z płatnych subskrypcji" - powiedział.

d1192xc

We wtorek Agora wprowadziła system limitowanego darmowego dostępu do cyfrowych treści znajdujących się na serwisach związanych z "Gazetą Wyborczą". W każdym miesiącu czytelnicy będą mogli bezpłatnie przeczytać do 10 dowolnych artykułów. Po przekroczeniu limitu będą oni mogli z kolei wykupić jeden z trzech pakietów cyfrowej prenumeraty.

Od września 2012 r. najważniejsze treści z "Gazety Wyborczej" i jej dodatków były udostępnione odpłatnie w modelu Piano Media. (PAP)

kam/ ana/

d1192xc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1192xc