Trwa ładowanie...
d10qzpi
d10qzpi

Agroton planuje zwiększyć swój bank ziemi do 290 tys. ha w '14

23.11. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Agroton, ukraiński holding działający w sektorze rolnym, zamierza zwiększyć swój bank ziemi do 290 tys. ha w 2014 r. Ponadto, spółka planuje w tym...
Share
d10qzpi

23.11. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Agroton, ukraiński holding działający w sektorze rolnym, zamierza zwiększyć swój bank ziemi do 290 tys. ha w 2014 r. Ponadto, spółka planuje w tym okresie zwiększenie pojemności swoich elewatorów do 544 tys. ton - poinformowali przedstawiciele spółki na środowej konferencji.

"Do 2014 roku planujemy zwiększyć posiadany przez nas bank ziemi do 290 tys. ha. Zamierzamy inwestować w tereny w regionie Ługańska i Charkowa. Wśród naszych celów jest również modernizacja procesów produkcyjnych, tak aby osiągać jak najlepsze rezultaty produkcji z hektara" - powiedział Markian Senya, dyrektor ds. relacji inwestorskich Agroton.

Obecnie Agroton dysponuje 151 tys. ha gruntów.

d10qzpi

Senya zaznaczył, że wraz z planowanym wzrostem produkcji spółka planuje inwestycje w zwiększenie pojemności swoich elewatorów do 544 tys. ton do 2014 roku.

"Pomimo, że obecnie jesteśmy samowystarczalni jeśli chodzi o przechowywanie naszych produktów, to wraz ze wzrostem produkcji będą rosły nasze potrzeby magazynowe. Dlatego planujemy znaczną rozbudowę naszych elewatorów do 2014 roku" - powiedział Senya

Jego zdaniem zwiększenie pojemności elewatorów jest również związane ze strategią sprzedażową spółki.

"Jednym z kluczowych elementów naszej strategii sprzedażowej jest przechowywanie zebranych zbiorów i sprzedawanie ich wtedy, kiedy cena rynkowa będzie odpowiednio wysoka" - dodał Senya.

d10qzpi

Spółka dysponuje magazynami o pojemności ok. 285 tys. ton, co pozwala jej sprzedawać produkty w okresie najkorzystniejszych cen. Obecna pojemność elewatorów zbożowych Agroton daje spółce pozycję największego operatora elewatorów zbożowych w obwodzie ługańskim.

Agroton jest największym producentem nasion słonecznika oraz czwartym pod względem wielkości produkcji producentem pszenicy na Ukrainie. Ponadto spółka jest znaczącym producentem drobiu, bydła, mleka. Agroton jest również drugim pod względem wielkości producentem pieczywa w obwodzie ługańskim.(PAP)

kam/ ana/

d10qzpi

Podziel się opinią

Share
d10qzpi
d10qzpi