Trwa ładowanie...
cbŚp

Akcja CBŚP. Wpadli handlarze nielegalnym towarem

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, która specjalizowała się w handlu nielegalnym tytoniem i alkoholem. 13 osób zostało zatrzymanych - poinformowało w poniedziałek CBŚP.

Share
Akcja CBŚP. Wpadli handlarze nielegalnym towarem
Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d4irrt5

Policjanci CBŚP z Kalisza, we współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, w tym samym momencie weszli do wytypowanych mieszkań i posesji w kilku miejscowościach na terenie województw: wielkopolskiego i łódzkiego.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz, zlikwidowanych zostało osiem magazynów papierosów i alkoholu. Zabezpieczono maszynę do cięcia tytoniu, prawie milion papierosów, 5 ton tytoniu i prawie 1000 litrów spirytusu. - Zatrzymanych zostało 13 osób. Policjanci już wiedzą, że grupa mogła wprowadzić na rynek 150 ton nielegalnego tytoniu - powiedziała Jurkiewicz.

Zobacz też: Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Jest wyrok w sprawie działki Chmielna 70

Ośmiu osobom w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym handlem wyrobami spirytusowymi oraz tytoniowymi bez akcyzy.

Decyzją Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim sześciu zatrzymanych zostało aresztowanych. Wobec czterech osób prokurator zastosował poręczenie majątkowe, dozory policji i zakazy opuszczania kraju.

d4irrt5

Podziel się opinią

Share
d4irrt5
d4irrt5