Trwa ładowanie...
d145u5l
gaz

Akcjonariusze Winstar Resources wyrazili zgodę na przejęcie spółki przez KOV

21.06. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Winstar Resources wyrazili zgodę na przejęcie spółki przez Kulczyk Oil Ventures - podał KOV w komunikacie. Tym samym spełnił się jeden z...

Share
d145u5l

21.06. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Winstar Resources wyrazili zgodę na przejęcie spółki przez Kulczyk Oil Ventures - podał KOV w komunikacie. Tym samym spełnił się jeden z warunków planowanej transakcji. Z kolei akcjonariusze KOV zgodzili się na scalenie akcji spółki w stosunku jeden do dziesięciu.

Walne KOV zdecydowało też o zmianie nazwy firmy na Serinus Energy.

KOV podpisał w kwietniu warunkową umowę zakupu spółki Winstar Resources, który posiada dwie licencje produkcyjne - w Tunezji i na Ukrainie. Wartość transakcji to 112 mln dolarów kanadyjskich. Nowa spółka zadebiutuje na parkiecie w Toronto. Jest to możliwe jeszcze w czerwcu.

d145u5l

Transakcja zostanie zrealizowana w drodze połączenia. Podmiotami zaangażowanymi w transakcję są KOV i konsorcjum inwestorów z Kulczyk Investments na czele. KOV i konsorcjum zaoferują akcjonariuszom Winstar w zamian za każdą posiadaną akcję spółki Winstar 7,555 akcji KOV lub 2,50 dolarów kanadyjskich w gotówce. Świadczenie pieniężne ma być ograniczone do kwoty 35 mln dolarów kanadyjskich i zostanie sfinansowane przez konsorcjum.

W pierwszej kolejności konsorcjum nabędzie akcje od akcjonariuszy Winstar, którzy wyrażą chęć ich sprzedaży za gotówkę. Następnie KOV nabędzie akcje od akcjonariuszy, którzy wyrażą chęć sprzedaży swoich papierów za akcje KOV, a na koniec konsorcjum zaoferuje KOV posiadane akcje Winstara w zamian za świadczenie w formie akcji KOV. KOV wyemituje 272 mln akcji dla akcjonariuszy Winstar oraz konsorcjum. (PAP)

morb/ osz/

d145u5l

Podziel się opinią

Share
d145u5l
d145u5l