Trwa ładowanie...
d1h9mwb

Alchemia kupi Zakład Produkcji Rur od ISD Huta Częstochowa, za maks. 125 mln zł

15.09. Warszawa (PAP) - Alchemia zawarła przedwstępną umowę zakupu Zakładu Produkcji Rur od ISD Huta Częstochowa. Wartość transakcji wyniesie maksymalnie 125 mln zł - poinformowała...

Share
d1h9mwb

15.09. Warszawa (PAP) - Alchemia zawarła przedwstępną umowę zakupu Zakładu Produkcji Rur od ISD Huta Częstochowa. Wartość transakcji wyniesie maksymalnie 125 mln zł - poinformowała Alchemia w komunikacie. Umowa sprzedaży ma zostać zawarta najpóźniej do 1 stycznia 2011 roku.

"Włączenie Zakładu Produkcji Rur oznacza dla Grupy Alchemia wiele synergii i korzyści. Przede wszystkim umożliwi rozszerzenie palety produktów sprzedawanych przez dotychczasowe zakłady Grupy o rury o różnych średnicach (od 142 mm do 508 mm), czyli także niższych od tych, które są obecnie produkowane w Hucie Batory, największym zakładzie Grupy Alchemia" - napisano w komunikacie.

"Dodatkowo Zakład Produkcji Rur w Częstochowie będzie mógł wykorzystać do produkcji rur kotłowych i stopowych wlewki powstające w chorzowskiej Hucie Batory" - dodano.

d1h9mwb

Spółka zwróciła uwagę na to, że zarówno w Hucie Batory w Chorzowie, jak i w częstochowskim Zakładzie Produkcji Rur, pracują odrębnie dwie walcownie.

"Rozsądny podział ich pracy przyczyni się do zwiększenia wydajności walcowni i obniżki kosztów funkcjonowania" - napisano.

"Alchemia liczy także na znaczącą obniżkę kosztów w zakresie wspólnych zakupów oraz serwisu" - dodano.

W komunikacie podano, iż cena zakupu częstochowskiej spółki została ustalona jako suma ceny za majątek, za zapasy oraz inwestycje, łącznie na kwotę nie wyższą niż 125 mln zł. Na poczet zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży przedsiębiorstwa Alchemia zobowiązała się wpłacić zadatek w kwocie 10 mln zł.

d1h9mwb

Transakcja wymaga zgody Urzędu Konkurencji i Konsumentów, zgód korporacyjnych oraz zgody banków.

"Umowa sprzedaży przedsiębiorstwa powinna zostać zawarta w terminie 45 dni od poinformowania przez strony o ziszczeniu się warunków zawieszających, nie później jednak niż do dnia 1 stycznia 2011 r." - napisano.

W skład grupy kapitałowej Alchemia wchodzą aktualnie: producent rur bez szwu Huta Batory, producent prętów okrągłych, obręczy oraz pierścieni kuto-walcowych Huta Bankowa, Kuźnia Batory oraz Laboratorium Badań Batory. (PAP)

pam/ asa/

d1h9mwb

Podziel się opinią

Share
d1h9mwb
d1h9mwb