Trwa ładowanie...

Amazon zatrudni 100 tys. pracowników w USA. Rośnie liczba zamówień

Amazon zauważa wzrost zainteresowania klientów zakupami przez internet. Z uwagi na duży popyt firma zatrudni 100 tys. pracowników w USA i podwyższy im pensję.

Share
Amazon zatrudni 100 tys. pracowników w USA. Rośnie liczba zamówień
Źródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d2pqceb

W obawie przed zarażeniem koronawirusem klienci zaczęli robić więcej zakupów przez internet. Wzrost popytu zauważyła firma Amazon, która z uwagi na ogrom zamówień miała opóźnienie w dostawach przesyłek do klientów. A wszystko przez system dostaw, który uległ przeciążeniu - informuje portal forsal.pl.

Aby sprostać oczekiwaniom zamawiających, firma postanowiła zatrudnić dodatkowo 100 tys. pracowników, a także dać im podwyżkę - 2 dolary więcej za godzinę pracy.

Oglądaj także: Koronawirus. Zamknięte centra handlowe. "Liczymy na specustawę?"

Największym zainteresowaniem klientów cieszą się artykuły gospodarstwa domowego. Ludzie wolą zamówić tego typu produkty przez internet, aby nie musieć chodzić po sklepach. Unikanie skupisk ludzkich to ważne zalecenie by nie zarazić się koronawirusem. Amerykanie tym sposobem chcą walczyć z zatrzymaniem rozprzestrzeniania się wirusa.

d2pqceb

Z kolei w Polsce związkowcy apelują do wojewodów o zamknięcie magazynów Amazona. Ich zdaniem, przebywanie kilku tysięcy osób w jednym pomieszczeniu tworzy idealne warunki do przenoszenia się koronawirusa. Apelują o zamknięcie zakładów na terenie pięciu województw.

oprac. Agata Wołoszyn

d2pqceb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d2pqceb

Podziel się opinią

Share
d2pqceb
d2pqceb