Trwa ładowanie...
d1b4ctx

Amazon zatrudni 100 tys. pracowników w USA. Rośnie liczba zamówień

Amazon zauważa wzrost zainteresowania klientów zakupami przez internet. Z uwagi na duży popyt firma zatrudni 100 tys. pracowników w USA i podwyższy im pensję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amazon w USA chce zatrudnić 100 tys. pracowników i dać im podwyżki.
Amazon w USA chce zatrudnić 100 tys. pracowników i dać im podwyżki. (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d1b4ctx

W obawie przed zarażeniem koronawirusem klienci zaczęli robić więcej zakupów przez internet. Wzrost popytu zauważyła firma Amazon, która z uwagi na ogrom zamówień miała opóźnienie w dostawach przesyłek do klientów. A wszystko przez system dostaw, który uległ przeciążeniu - informuje portal forsal.pl.

Aby sprostać oczekiwaniom zamawiających, firma postanowiła zatrudnić dodatkowo 100 tys. pracowników, a także dać im podwyżkę - 2 dolary więcej za godzinę pracy.

Oglądaj także: Koronawirus. Zamknięte centra handlowe. "Liczymy na specustawę?"

Największym zainteresowaniem klientów cieszą się artykuły gospodarstwa domowego. Ludzie wolą zamówić tego typu produkty przez internet, aby nie musieć chodzić po sklepach. Unikanie skupisk ludzkich to ważne zalecenie by nie zarazić się koronawirusem. Amerykanie tym sposobem chcą walczyć z zatrzymaniem rozprzestrzeniania się wirusa.

d1b4ctx

Czytaj także: Magazyny Amazona działają jak gdyby nigdy nic. Związkowcy apelują do wojewodów o ich zamknięcie

Z kolei w Polsce związkowcy apelują do wojewodów o zamknięcie magazynów Amazona. Ich zdaniem, przebywanie kilku tysięcy osób w jednym pomieszczeniu tworzy idealne warunki do przenoszenia się koronawirusa. Apelują o zamknięcie zakładów na terenie pięciu województw.

oprac. Agata Wołoszyn

d1b4ctx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d1b4ctx

Podziel się opinią

Share
d1b4ctx
d1b4ctx