Trwa ładowanie...
dgrqfgq

Ambasador zachęca Polaków do inwestowania w Indiach

Polski ambasador w Indiach Piotr Kłodkowski zachęca samorządy do nawiązywania współpracy polsko - indyjskiej. Jak mówi gość Polskiego Radia Rzeszów, duże pole do popisu jest np. w takiej gałęzi gospodarki, jak przemysł rolno-spożywczy, którym Hindusi są bardzo zainteresowani.

dgrqfgq
dgrqfgq

Polski ambasador w Indiach Piotr Kłodkowski zachęca samorządy do nawiązywania współpracy polsko-indyjskiej.

Jak mówi gość Polskiego Radia Rzeszów, duże pole do popisu jest np. w takiej gałęzi gospodarki, jak przemysł rolno-spożywczy, którym Hindusi są bardzo zainteresowani.

Kłodkowski przyznaje wprawdzie, że różnice mentalne i kulturowe mogą stanowić sporą barierę, ale da się je pokonać, a on ze swojej strony gwarantuje wsparcie przy nawiązywaniu takich kontaktów.

Piotr Kłodkowski - przekonuje, że relacje polsko-indyjskie są coraz lepsze. Coraz więcej polskich firm nawiązuje kontakty gospodarcze z przedsiębiorcami indyjskimi.

Ambasador Kłodkowski wylicza, że wysokość obrotów gospodarczych między Polską a Indiami to obecnie jeden miliard 300 milionów złotych, a polski eksport do Indii rośnie. W ubiegłym roku tempo tego wzrostu wyniosło 90 procent.

dgrqfgq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgrqfgq