Trwa ładowanie...

Andrzej Duda pokonał nałóg. Zaoszczędził sporo pieniędzy i wydłużył swoje życie

Prezydent Andrzej Duda pochwalił się, że od stycznia nie pali papierosów. Postanowiliśmy sprawdzić, ile pieniędzy zaoszczędził oraz o ile wydłużył sobie życie.

Share
Andrzej Duda pokonał nałóg. Zaoszczędził sporo pieniędzy i wydłużył swoje życieŹródło: PAP
d8yekms

Andrzej Duda spotkał się z kardiologami w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Okazją był jubileusz 30-lecia inwazyjnego modelu leczenia zawału serca. Prezydent podziękował lekarzom za ich trud. Przyznał też, że jeszcze niedawno był nałogowym palaczem, ale postanowił zadbać o swoje zdrowie. Od kilku miesięcy udaje mu się wytrwać bez dymka.

Sprawdziliśmy, ile Andrzej Duda zyskał na odstawieniu papierosów. Wykorzystaliśmy do tego aplikację "Rzuć Palenie". Zakładając, że prezydent przestał palić 1 stycznia, a dziennie wypalał paczkę papierosów wartą 15,20 zł, do 8 czerwca zaoszczędził w ten sposób 2386 zł 40 gr.

Najważniejsze są jednak nie pieniądze, a zdrowie. Zakładając, że jedna paczka zawiera w sobie 7 mg substancji smolistych oraz 0,05 mg nikotyny, prezydent zregenerował swoje płuca w 5,51 proc. Jak podaje aplikacja, Andrzej Duda już teraz wydłużył swoje życie o 24 dni. Nie pozostaje nic innego, tylko brać przykład z prezydenta.

d8yekms
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8yekms
d8yekms