Trwa ładowanie...

Anna Streżyńska zabrała głos po swoim odwołaniu. Pisze o "wysadzaniu ministerstwa"

Anna Streżyńska od tygodnia nie kieruje Ministerstwem Cyfryzacji. Na Twitterze pisze teraz o "wysadzaniu" jej resortu przez ostatnie cztery miesiące.

Share
Anna Streżyńska zabrała głos po swoim odwołaniu. Pisze o "wysadzaniu ministerstwa"Źródło: East News, fot: Adam Jagielak/REPORTER
d1ui1an

9 stycznia premier Mateusz Morawiecki przeprowadził rekonstrukcję rządu, w wyniku której część ministrów pożegnała się ze stanowiskami. Teki stracili ministrowie, co do których pracy najwięcej było zastrzeżeń i którzy prowokowali najwięcej kontrowersji (np. Jan Szyszko i Witold Waszczykowski), ale ze stanowiskiem pożegnała się również Anna Streżyńska, która wcześniej kierowała resortem cyfryzacji.

"Gazeta Wyborcza" przypomina, że Streżyńska wielokrotnie była krytykowana przez polityków partii rządzącej m.in. wtedy gdy mówiła, że nie zgadza się ze wszystkimi propozycjami rządu premier Beaty Szydło. Tajemnicą nie były jej konflikty z ówczesnymi szefami MSWiA i MON, którzy też chcieli mieć wpływ na cyfryzację.

Zobacz też:

Lista odwołanych ministrów

Streżyńska nie komentowała swojego odwołania. Zabrała głos dopiero w sobotę 13 stycznia. Na swoim profilu na Twitterze napisała: "Oceny dyletantów i tych, którzy palcem przy tej robocie nie kiwnęli lub tych, którzy przez poprzednie 25 lat biernie patrzyli, kompletnie mnie nie interesują. Trzeba się było z nami spocić i z nami trwać, szczególnie przez 4 miesiące wysadzania Ministerstwa Cyfryzacji w powietrze".

Przypomnijmy, że nie wyznaczono jeszcze następcy Streżyńskiej. Jego nazwisko ma zostać podane w najbliższym czasie. Na giełdzie nazwisk znajduje się wiceminister finansów Piotr Nowak.

d1ui1an
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ui1an
d1ui1an