Trwa ładowanie...

Apel Polskiego Lobby Przemysłowego "o najgłębszą polonizację w budowie Tarczy Polski"

Polskie Lobby Przemysłowe przekonuje, że budowa nowego systemu obrony powietrznej "Tarcza Polski" powinna uwzględniać interesy rodzimych firm zbrojeniowych - informuje "Nasz Dziennik".

Apel Polskiego Lobby Przemysłowego "o najgłębszą polonizację w budowie Tarczy Polski"Źródło: AFP, fot: janek_skarzynski
d1925op
d1925op

PLP wspiera działania Konsorcjum OPL, które zrzesza 10 polskich podmiotów - przedsiębiorstw i jednostek badawczo-rozwojowych -, mogących uczestniczyć w programie budowy tarczy.

Obie instytucje uważają, że realizacja tego projektu powinna odbyć się z uwzględnieniem "najgłębszej polonizacji", co oznacza szeroką kooperację zachodniego producenta uzbrojenia z krajowymi podmiotami z tej branży.

Poza zwiększeniem możliwości obronnych jest to wyjątkowa szansa na modernizację przemysłu, a także uzyskanie dostępu do technologii podwójnego zastosowania: do celów wojskowych, jak i cywilnych - przekonuje Paweł Soroka z PLP.

Jak ocenia, te środki powinny zostać wykorzystane nie tylko na zakup sprzętu, ale również na rozwój kraju.

d1925op
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1925op

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj