Trwa ładowanie...
dn4we6h

ARP udzieliła Polimeksowi 45 mln zł pożyczki

21.09. Warszawa (PAP) - Polimex-Mostostal podpisał z Agencją Rozwoju Przemysłu umowę, na podstawie której agencja udzieliła spółce pożyczki na kwotę 45 mln zł. Pożyczka będzie...

Share
dn4we6h

21.09. Warszawa (PAP) - Polimex-Mostostal podpisał z Agencją Rozwoju Przemysłu umowę, na podstawie której agencja udzieliła spółce pożyczki na kwotę 45 mln zł. Pożyczka będzie spłacona jednorazowo po upływie 18 miesięcy od jej wypłaty spółce - podał Polimex w komunikacie.

Umowa przewiduje możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki na wniosek spółki w przypadku sprzedaży aktywów stanowiących zabezpieczenie pożyczki.

Zabezpieczenie pożyczki to m.in. zastaw rejestrowy na udziałach w Energomontażu Północ Gdynia i hipoteka na prawie użytkowania wieczystego nieruchomości w Gdyni.

Cel pożyczki to finansowanie bieżących kosztów kontynuacji realizacji przez Polimex trzech kontraktów drogowych.

Pożyczka ma charakter pomostowy i w przypadku zbycia nieruchomości i udziałów w Energomontażu środki w części odpowiadającej kwocie wypłaconej spółce pożyczki wraz z należnym oprocentowaniem będą przeznaczone na jej spłatę.

PAP na początku września informowała, że ARP wyraziła zgodę na udzielenie Polimeksowi pożyczki w wysokości 45 mln zł.(PAP)

gsu/ osz/

dn4we6h

Podziel się opinią

Share
dn4we6h
dn4we6h