Trwa ładowanie...
d2b581j

ATM sprzeda akcje mPay, transakcja obniży zysk grupy w IV kw. o 3,4 mln zł

14.11. Warszawa (PAP) - ATM sprzedał 20,16 mln akcji mPay na rzecz grupy Lew, a pozostałe akcje będą sprzedane funduszowi Arbux Investements Ltd. Zbycie akcji mPay będzie miało...

Share
d2b581j

14.11. Warszawa (PAP) - ATM sprzedał 20,16 mln akcji mPay na rzecz grupy Lew, a pozostałe akcje będą sprzedane funduszowi Arbux Investements Ltd. Zbycie akcji mPay będzie miało wpływ na wynik ATM w IV kw. w części dotyczącej działalności zaniechanej. Zysk netto grupy będzie obniżony z tego powodu o ok. 3,4 mln zł, a zysk ATM o ok. 5 mln zł - podał ATM w komunikacie.

"Wycofanie się z inwestycji związane jest z rezygnacją ATM z dalszych nakładów finansowych na rozwój mPay, jako że działalność mPay nie jest związana z podstawową działalnością ATM, to jest ze świadczeniem usług centrów danych i usług transmisji danych. Spółka mPay, w celu dalszego rozwoju na rynku płatności mobilnych, wymaga dalszego wsparcia finansowego ze strony głównego właściciela, którym powinien być podmiot specjalizujący się w usługach świadczonych na tym rynku" - napisano w raporcie.

ATM podał, że straty, które zrealizuje na transakcji nie są związane z żadnymi wydatkami spółki w bieżącym okresie sprawozdawczym i nie mają żadnego wpływu na jej kondycję finansową.(PAP)

gsu/ osz/

d2b581j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b581j
d2b581j