Trwa ładowanie...
d2tixim

Awaria w PKP. Nieważne jak się nazywasz, dostaniesz bilet na Katarzynę Swiniarską. Przewoźnik przeprasza

Pasażerowie PKP Intercity, którzy kupili bilet 5 i 6 stycznia przez internet, mogą przeżyć mały szok. Niezależnie od tego, jak się nazywają, bilet może być wystawiony na... Katarzynę Swiniarską. Przewoźnik przeprasza i zapewnia, że naprawia błąd.
Share
Pasażerowie PKP IC mogą być zaskoczeni, gdy odbiorą bilet
Pasażerowie PKP IC mogą być zaskoczeni, gdy odbiorą biletŹródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: kaffeeeinstein
d2tixim

- Problem został zauważony we wczesnych godzinach porannych, po nocnej przerwie technologicznej internetowego serwisu sprzedaży biletów - podaje serwis Rynek Kolejowy.

Bilety wystawione na Katarzynę Swiniarską teoretycznie mogą być problemem dla podróżnych PKP Intercity - w końcu konduktor ma prawo sprawdzić dokument, potwierdzający tożsamość. Jednak przedstawiciele przewoźnika mieli zapewniać w korespondencji do podróżnych, którzy zgłosili problem, że bilety na panią Swiniarską będą honorowane.

Pasażerowie PKP muszą łapać się za głowy. Dworzec-ruina w mieście Szydło. Zobacz wideo:

Rzecznik PKP Intercity zapewnił money.pl, że pasażerowie problemów przez usterkę nie będą mieli. - W dniu 5 stycznia 2019 r. w systemie sprzedaży internetowej e-IC wystąpiła usterka, która spowodowała, że pobierane bilety (w formacie PDF) zawierają zmienione dane właściciela biletu. PKP Intercity podejmuje działania mające na celu przywrócenie prawidłowych danych na biletach. Osoby, które zakupiły bilet przed wystąpieniem usterki, bezpośrednio po zakupie otrzymały na swój adres e-mail bilet w postaci załącznika PDF, zawierający prawidłowe dane. Niezależnie od tego, podróżni mogą odbywać przejazdy na podstawie biletu z danymi zmienionymi w wyniku usterki. Bilety takie będą uznawane przez drużyny konduktorskie. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy i zapewniamy, że prowadzimy niezbędne działania, które pozwolą na wyeliminowanie błędu - mówi Piotr Mazur z PKP IC.

Czytaj też: PKP PLK wznawia prace kolejowe po Astaldi. Trwają rozmowy o renegocjacji kontraktów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tixim

Podziel się opinią

Share
d2tixim
d2tixim