Trwa ładowanie...
d2yf3oj

Azoty Tarnów liczą na dobre perspektywy w nawozach w drugim półroczu

20.08. Warszawa (PAP) - Na wyniki Azotów Tarnów w trzecim kwartale negatywnie wpłynie lipcowy postój remontowy w Kędzierzynie - ocenia wiceprezes Azotów Tarnów Andrzej Skolmowski....

Share
d2yf3oj

20.08. Warszawa (PAP) - Na wyniki Azotów Tarnów w trzecim kwartale negatywnie wpłynie lipcowy postój remontowy w Kędzierzynie - ocenia wiceprezes Azotów Tarnów Andrzej Skolmowski. Druga połowa roku powinna być całkiem dobra w segmencie nawozowym. W tworzywach nie uda się powtórzyć rezultatów sprzed roku.

"W lipcu mieliśmy długi postój, który wyłączył 40 proc. biznesu, jeśli chodzi o rentowność. To będzie miało przełożenie na trzeci kwartał" - powiedział Skolmowski dziennikarzom.

Ocenia on, że perspektywy na drugą połowę roku są jednak niezłe.

"W segmencie nawozów drugie półrocze powinno być przyzwoite, mimo że rentowność została zachwiana przez takie czynniki jak podwyżka cen gazu. Będziemy jednak z większą motywacją odchodzić do utrzymania cen nawozów. Wcześniej zakładaliśmy, że w 2012 r. nie uda się utrzymać zeszłorocznych poziomów cenowych" - powiedział.

d2yf3oj

Zdaniem wiceprezesa nie uda się powtórzyć w tym roku wyników z 2011 roku w obszarze tworzyw. Wynik tu będzie zapewne gorszy. Spadek widoczny jest też w segmencie bieli tytanowej. Marże przerobowe spadły po wyraźnym wzroście cen surowców używanych do produkcji bieli.

"Podsumowując, drugie półrocze nie powinno być jednak dla grupy złe" - powiedział.

Po pierwszym półroczu zysk netto grupy, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł 251,2 mln zł, EBIT 352,9 mln zł, a przychody 3.814,6 mln zł. (PAP)

morb/ asa/

d2yf3oj

Podziel się opinią

Share
d2yf3oj
d2yf3oj