Trwa ładowanie...
Łukasz Pałka
18-09-2017 13:41

Bank Rosji dołącza do krytyków kryptowalut. To "rodzaj piramidy"

Bank centralny Rosji kategorycznie sprzeciwia się uznaniu kryptowalut jako równorzędnych dewizom emitowanym przez państwa. To kolejny ważny głos po tym, gdy szef banku JP Morgan określił bitcoina jako "oszustwo".

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Bank Rosji dołącza do krytyków kryptowalut. To "rodzaj piramidy"Źródło: iStock.com, fot: Tsokur
d2vvzb8

Tym razem o komentarz w sprawie kryptowalut (a więc np. bitcoin, ethereum) pokusiła się szefowa banku centralnego Rosji, Elvira Nabiullina, która wcześniej pracowała też jako doradca ekonomiczny Władimira Putina. Jak donosi serwis coindesk.com, podczas swojego wystąpienia w Soczi miała ona powiedzieć, że sprzeciwia się jakimkolwiek regulacjom zmierzającym do uznania kryptowalut na równi z tradycyjnymi walutami.

Serwis przypomina, że w podobnym tonie wypowiedział się również wiceszef Banku Rosji, Dmitry Skobelkin. Miał on stwierdzić, że jest to rodzaj "piramidy", która może zawalić się w każdej chwili.

Pomoc dla frankowiczów. ZBP deklaruje załatwić sprawę w kilkanaście miesięcy

To nie pierwsze krytyczne wypowiedzi ważnych osób ze świata finansów, które krytykują coraz popularniejsze przede wszystkim wśród spekulantów kryptowaluty. W ubiegłym tygodniu media obiegła wypowiedź szefa banku JP Morgan - Jamie Dimon stwierdził, że bitcoin to "oszustwo".

d2vvzb8

Według niego bańka, która na nim powstała, jest gorsza od "cebulek tulipanów". Nawiązał w ten sposób do często przytaczanego przykładu poważnego krachu rynkowego w XVII-wiecznej Europie, gdy moda na cebulki tulipanów wywindowała ich ceny, a potem doszło do załamania.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2vvzb8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vvzb8
d2vvzb8