ycipk-4n8etn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
nbp

Bankomaty w Polsce. Jest ich coraz więcej

Rośnie liczba bankomatów w Polsce - wynika z danych zaprezentowanych przez Narodowy Bank Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bankomaty w Polsce. Jest ich coraz więcej
(Fotolia)
ycipk-4n8etn

I tak według danych otrzymywanych od banków i niebankowych operatorów bankomatów na koniec czerwca 2015 r. liczba bankomatów w Polsce wynosiła 21.689 szt. i na przestrzeni kwartału zwiększyła się o 753 sztuki, co stanowi wzrost o 3,6 proc.

Według danych NBP w II kwartale w bankomatach na terenie kraju dokonano transakcji na łączną kwotę 83,4 mld zł, czyli o 9,3 mld zł więcej niż w kwartale poprzednim.

Jak obliczył NBP, średnia wartość pojedynczej transakcji w bankomacie wynosiła 433 zł, czyli więcej niż w poprzednim kwartale, kiedy to wyniosła 419 zł.

ycipk-4n8etn

Z danych NBP wynika, że w II kwartale, dziennie jeden bankomat realizował średnio 98 transakcji, podczas gdy w poprzednim kwartale było to 94.

Szukasz niedrogiego mieszkania? Sprawdź ceny i dokonaj dobrego wyboru!

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4n8etn

ycipk-4n8etn
ycipk-4n8etn