Trwa ładowanie...
d2hjv1n

Bankowość internetowa powoduje zamykanie oddziałów banków we Włoszech

22.04. Rzym (PAP) - We Włoszech w najbliższych latach zostanie zamkniętych 1.500 filii wielkich banków i nieznana liczba mniejszych instytucji finansowych - poinformowała prasa....

Share
d2hjv1n

22.04. Rzym (PAP) - We Włoszech w najbliższych latach zostanie zamkniętych 1.500 filii wielkich banków i nieznana liczba mniejszych instytucji finansowych - poinformowała prasa. Najważniejszy powód tych zmian to przeniesienie dużej części operacji do Internetu.

Coraz więcej transakcji klienci dokonują sami korzystając ze swych komputerów, czy nawet smartfonów, w rezultacie czego obserwuje się zjawisko masowej rezygnacji z wizyt w filiach banków. Prawie nikt, jak zauważono, nie chce już stać w kolejce do okienka.

Dlatego niemal wszystkie banki, które działają we Włoszech, postanowiły zmienić formę swej obecności na rynku redukując liczbę oddziałów.

Ta rozpoczęta już przed kilkoma laty operacja uległa w ostatnim czasie znacznemu przyspieszeniu, przede wszystkim z powodu rozpowszechnienia się bankowości online.

d2hjv1n

Z danych banku centralnego Banca d'Italia wynika, że od 2007 roku zamknięto w całym kraju 800 oddziałów. W kolejnych latach liczba ta będzie prawie dwa razy wyższa - ocenia dziennik "La Repubblica" zastrzegając, że dotyczy to jedynie filii największych banków. Mniejsze zapewne postąpią podobnie.

Oddziały, które pozostaną, również w istotny sposób zmienią charakter swej działalności stając się przede wszystkim punktami doradczymi, na przykład dla osób zainteresowanych kredytem.

Plany te budzą rosnące zaniepokojenie związkowców z tej branży. Protestuje autonomiczny związek pracowników włoskich banków Fabi, który nie zgadza się aby strategia sektora bankowego polegała wyłącznie na redukcji liczby zatrudnionych.

Przy okazji prasa odnotowuje, że zanim banki zaczną oszczędzać na zamknięciu swych filii, muszą najpierw wydać tysiące euro na prace związane na przykład z usunięciem pancernych szyb oraz sejfów.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ jm/ jow/

d2hjv1n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hjv1n
d2hjv1n