WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
ceny owoców

Bardzo dobry rok dla miłośników owoców. Nikt nie powinien narzekać na ceny

Ceny owoców na krajowym rynku nadal notują dołki - informują specjaliści z rynku hurtowego w Broniszach. Co ciekawe, niskie ceny dotyczą również owoców importowanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bardzo dobry rok dla miłośników owoców. Nikt nie powinien narzekać na ceny
(WP.PL, Fot: jpopesku1/sxc.hu)
WP

Ceny owoców na krajowym rynku nadal są bardzo niskie - informują specjaliści z rynku hurtowego w Broniszach. Co ciekawe, niskie ceny dotyczą również owoców importowanych.

Z informacji wynika, że w sierpniowej ofercie owoców dominują krajowe produkty.

"Nadal są truskawki, odmian późnych, w cenie 8-12 zł/kg, ale o tej porze truskawki są już tylko owocami delikatesowym i nie dominują w menu owocowym" - podaje giełda w Broniszach.

WP

"Są jeszcze czereśnie, których dostawy pomału będą się kończyły. Ceny od 7 do 15 zł za kilogram (w ofercie hurtowej). W to miejsce wchodzą wiśnie w cenie od 2 do 3 zł za kilogram, tanie są także śliwki, w cenie porównywalnej z ceną z 2015 roku, od 1 do 4 zł za wielkoowocowe mieszańce" - czytamy dalej w komunikacie.

Tanie są również pierwsze letnie jabłka, których cena waha się od 1,7 zł do 2,3 zł za kg. Miłośnicy owoców egzotycznych też nie mogą narzekać na ceny. Ze względu na znaczną podaż owoców polskich, potaniały banany, winogrona i arbuzy.

Polub WP Finanse
WP
WP