Trwa ładowanie...
d38g6nc

BBN: konsultacje w sprawie obrony przeciwrakietowej z SLD (komunikat)

...

Share
d38g6nc

28.09. Warszawa - BBN informuje:

W piątek 28 września br. szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Stanisław Koziej spotkał się z przedstawicielami Klubu Parlamentarnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Stanisławem Wziątkiem, Zbyszkiem Zaborowskim i Krystyną Łybacką.

Było to przedostatnie spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie inicjatywy Prezydenta RP dotyczącej programu obrony przeciwrakietowej w ramach systemu obrony powietrznej, która w formie projektu ustawy została skierowana do Sejmu 24 września. Dziś także minister S. Koziej będzie rozmawiał z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej.

Szef BBN - podobnie jak na poprzednich spotkaniach z przedstawicielami klubów parlamentarnych Ruchu Palikota, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Solidarnej Polski oraz Prawa i Solidarności - omówił merytoryczną stronę inicjatywy prezydenckiej.

d38g6nc

Przedstawiciele Klubu Parlamentarnego SLD rozumieją merytoryczne racje stojące za koncepcją tak ustalonego priorytetu rozwoju sił zbrojnych, jednak na obecnym etapie - w ich opinii - nie ma wystarczających przesłanek do podjęcia decyzji w sprawie finansowania projektu. Jednocześnie zasygnalizowali potrzebę uwzględnienia polskiego przemysłu obronnego w realizacji programu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d38g6nc

Podziel się opinią

Share
d38g6nc
d38g6nc