Trwa ładowanie...
d14j5qx

BBN: MSWiA wycofało wnioski o awanse na stopnie generalskie (komunikat)

...

d14j5qx
d14j5qx

20.08. Warszawa - BBN informuje:

W dniu 19 sierpnia br. minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna skierował do Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego pismo informujące o wycofaniu wszystkich dziewięciu wniosków o nominacje generalskie funkcjonariuszy podległych mu służb mundurowych.

Jest to odpowiedź na pismo, jakie 17 sierpnia br. szef BBN wystosował do ministra spraw wewnętrznych i administracji. Minister Aleksander Szczygło wyraził w nim oczekiwania dotyczące przesłania rzetelnych wyjaśnień m.in. odnośnie kwestii, które nie znalazły się we wnioskach wcześniej przesłanych przez MSWiA. Dotyczyły one:

- pomijania, w uzasadnieniach wniosków o nominacje generalskie w Policji, okresu służby kandydatów w Milicji Obywatelskiej (o ich pracy w strukturach MO można się dowiedzieć wyłącznie ze zdawkowego załącznika jakim jest przebieg służby);

d14j5qx

- powodów przesłania do Prezydenta RP wniosku o awans kandydata z niepełnym okresem przebiegu służby;

- "zawieszenia" jednego z kandydatów na etacie w Służbie Bezpieczeństwa.

Nadmieniam jednocześnie, że list szefa BBN był odpowiedzią na komunikat opublikowany przez MSWiA w dniu 14 sierpnia 2009 r. W opinii Biura komunikat ten manipulował faktami, a także pomijał istotne okoliczności dotyczące całej sprawy i przywoływał wydarzenia, które nie miały z nią bezpośredniego związku. Podkreślić należy, że zaistniało wtedy podejrzenie celowego wprowadzenia w błąd opinii publicznej. Informowano bowiem, że zgłaszane przez BBN zastrzeżenia do wysłanych przez MSWiA wniosków są "kłamliwe", "nieprawdziwe" i "żałosne".

Decyzję dotyczącą wycofania wniosków awansowych przez ministra spraw wewnętrznych i administracji BBN ocenia jako działanie słuszne.

Rzecznik prasowy wz. Robert Papliński

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d14j5qx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14j5qx