Trwa ładowanie...
d3wle71

BBN: prezydent postanowił o przedłużeniu misji PKW w Mali (komunikat)

...

d3wle71
d3wle71

20.12. Warszawa - BBN informuje:

Prezydent RP Bronisław Komorowski 18 grudnia podpisał postanowienie o przedłużeniu okresu użyciu Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Misji Szkoleniowej Unii Europejskiej w Republice Mali od 1 stycznia do 18 maja 2014 r. PKW będzie liczył do 20 żołnierzy i pracowników wojska.

Polski Kontyngent Wojskowy zostanie operacyjnie podporządkowany dowódcy Misji Szkoleniowej Unii Europejskiej w Republice Mali. Misja nie będzie zaangażowana w działania bojowe.

Do głównych zadań Polskiego Kontyngentu Wojskowego będzie należeć szkolenie logistyczne żołnierzy malijskich sił, zadania w zakresie koordynacji załadunku i rozładunku transportu powietrznego oraz zabezpieczenia administracyjnego oraz zadania związane z ochroną bazy Misji Szkoleniowej w Koulikoro w ramach zabezpieczenia przeciwminowego. Planowane wydatki MON, związane z użyciem kontyngentu w 2014 r., wyniosą ok. 3,12 mln zł.

d3wle71

Podstawę prawną wniosku RM stanowi art. 3 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 roku o zasadach użycia lub pobytu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami państwa. W świetle tego unormowania o użyciu jednostek wojskowych poza granicami państwa postanawia prezydent RP na wniosek Rady Ministrów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3wle71
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wle71