Trwa ładowanie...
d1wei8n

BBN: Szczygło ws. obchodów 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (komunikat)

...

d1wei8n
d1wei8n

14.07. Warszawa (PAP) - BBN informuje:

Jako przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego w Honorowym Komitecie obchodów 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, muszę sprostować nieprawdziwe i krzywdzące ideę polityki historycznej Głowy Państwa informacje zawarte w artykule "Powstańcy za barierką" ("Gazeta Wyborcza" z 13 lipca br.).

Autor tekstu wyraźnie sugeruje, że głównym źródłem problemów w godnym obchodzeniu 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego jest Lech Kaczyński.

Prawda zaś jest taka, że Pan Prezydent (syn żołnierza Armii Krajowej, poważnie rannego w Powstaniu, kawalera orderu Virtuti Militari) przychylił się do prośby przedstawicieli organizacji zrzeszających Powstańców. W czasie spotkania z Prezydentem RP w dn. 10 czerwca br. poprosili oni, aby Lech Kaczyński, 1 sierpnia o godz. 17.00, złożył wieniec pod pomnikiem Gloria Victis, w imieniu narodu polskiego, jako Prezydent i Zwierzchnik Sił Zbrojnych (informacja z tego spotkania znajduje się na stronie internetowej www.prezydent.pl).

d1wei8n

Tymczasem w sprawozdaniu, z przeprowadzonego w warszawskim Ratuszu, pierwszego posiedzenia Komitetu Honorowego Obchodów 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego znalazła się informacja jakoby kombatanci postulowali zaniechanie organizacji uroczystości rocznicowych z udziałem najwyższych przedstawicieli władz państwowych.

Aby sprostować tę nieścisłość, w dn. 18 czerwca br. generał Zbigniew Ścibor-Rylski prezes Związku Powstańców Warszawskich oraz pułkownik Czesław Cywiński prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, przekazali swoje pisemne stanowisko w tej sprawie na ręce pani Hanny Gronkiewicz - Waltz, prezydenta m. st. Warszawy (skan dokumentu na stronie internetowej www.bbn.gov.pl).

W związku z przedstawionymi faktami uprzejmie proszę, aby nieprzychylne Panu Prezydentowi media nie próbowały budować muru niezgody między nim a bohaterami Powstania Warszawskiego. Godne uhonorowanie ludzi, którzy walczyli o naszą wolność jest bowiem jednym z fundamentów prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d1wei8n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wei8n