Trwa ładowanie...
d1hr25m

BBN: wnioski awansowe z MSWiA fałszowały rzeczywistość (komunikat)

...

d1hr25m
d1hr25m

14.08. Warszawa - Rzecznik Prasowy Biura Bezpieczeństwa Narodowego informuje:

W odpowiedzi na wyjaśnienia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, z których wynika, iż MSWiA "nie zmieniało i nie ukrywało danych dotyczących służby kandydatów do awansów generalskich", przedstawiamy przykład świadczący o tym, iż osoby reprezentujące ten resort kolejny raz wprowadzają w błąd opinię publiczną.

W informacji o przebiegu służby jednego z kandydatów (dokument ten jest integralna częścią wniosku awansowego - jak w swoim oświadczeniu stwierdza MSWiA) pominięto okres służby od października 1983 r. do marca 1987 r., kiedy był on m.in. milicjantem plutonów liniowych ZOMO (skan nr 1).

Tymczasem w przesłanym do BBN dokumencie MSWiA z dn. 22 maja br. (skan nr 2) znalazła się informacja, iż w ZOMO był on wyłącznie logistykiem.

d1hr25m

Szef BBN oczekuje także na wyjaśnienie, czy kolejny kandydat do stopnia generalskiego, pełniąc służbę w Milicji Obywatelskiej, w latach 1986 - 1988 nie był faktycznie "zawieszony" na etacie w Służbie Bezpieczeństwa (od lipca 1986 r. na etacie starszego inspektora Grupy II SB jednego z Rejonowych Urzędów Spraw Wewnętrznych, a od stycznia 1987 r. na etacie starszego inspektora Wydziału II SB jednego z Wojewódzkich Urzędów Spraw Wewnętrznych).

Sprawa Biura Ochrony Rządu

Decyzje dotyczące dwóch kandydatów do awansów weryfikowano m.in. w oparciu o protokół z kontroli Najwyższej Izby Kontroli. 4 czerwca br. BBN zapytało, czy w protokole tym wskazywano na przypadki naruszania przez funkcjonariuszy BOR dyscypliny służbowej podczas wykonywania zadań oraz uchybień w prowadzeniu procedur udzielania zamówień publicznych.

W dniu 10 czerwca br. BBN otrzymał z NIK odpowiedź twierdzącą. (skan nr 3). Omawiany protokół dotyczył m.in. kandydatów do awansów generalskich proponowanych przez MSWiA.

Skany zostały opublikowane na stronie internetowej www.bbn.gov.pl.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ rda/

d1hr25m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hr25m