Trwa ładowanie...

Będzie nowy most na Wiśle. Połączy Małopolskę z woj. świętokrzyskim

Kosztem około 200 mln zł do września 2019 roku ma powstać nowy most na Wiśle, który połączy południową część województwa świętokrzyskiego z autostradą A4. Zastąpi on tym samym przeprawę promową, która teraz jest jedyną formą przemieszczania się pomiędzy Borusową w Małopolsce a Nowym Korczynem w województwie świętokrzyskim - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Będzie nowy most na Wiśle. Połączy Małopolskę z woj. świętokrzyskimFot: Materiały prasowe/sejmik.kielce.pl
d36rkg2
d36rkg2

Nowy most będzie nie tylko ułatwieniem dla okolicznych mieszkańców, którzy do najbliższych mostów w Szczucinie i Koszycach mieli około 20 km, ale przede wszystkim dla kierowców i turystów, którym zapewnione zostanie optymalne połączenie w stronę Tarnowa oraz szybki dostęp do autostrady A4.

We wtorek marszałkowie obu województw: małopolskiego Jacek Krupa i świętokrzyskiego Adam Jarubas podpisali porozumienie, które określa zasady współpracy przy realizacji inwestycji.

Budowa mostu o długości około 600 m to wspólne zadanie obu województw, którego kosztami podzielą się po połowie.

Mieszkańców Borusowej z Nowym Korczymem łączył niegdyś most. Po kilku latach budowy został otwarty w sierpniu 1939 r. Obiekt istniał raptem miesiąc. Już we wrześniu polscy żołnierze zostali zmuszeni do wysadzenia łącznika na rzecze. Od tamtej pory funkcjonował tam tylko prom.

d36rkg2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36rkg2