ycipk-g7mrxl

Będzie nowy most na Wiśle. Połączy Małopolskę z woj. świętokrzyskim

Kosztem około 200 mln zł do września 2019 roku ma powstać nowy most na Wiśle, który połączy południową część województwa świętokrzyskiego z autostradą A4. Zastąpi on tym samym przeprawę promową, która teraz jest jedyną formą przemieszczania się pomiędzy Borusową w Małopolsce a Nowym Korczynem w województwie świętokrzyskim - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie nowy most na Wiśle. Połączy Małopolskę z woj. świętokrzyskim
(Fot: Materiały prasowe/sejmik.kielce.pl)
ycipk-g7mrxl

Nowy most będzie nie tylko ułatwieniem dla okolicznych mieszkańców, którzy do najbliższych mostów w Szczucinie i Koszycach mieli około 20 km, ale przede wszystkim dla kierowców i turystów, którym zapewnione zostanie optymalne połączenie w stronę Tarnowa oraz szybki dostęp do autostrady A4.

We wtorek marszałkowie obu województw: małopolskiego Jacek Krupa i świętokrzyskiego Adam Jarubas podpisali porozumienie, które określa zasady współpracy przy realizacji inwestycji.

Budowa mostu o długości około 600 m to wspólne zadanie obu województw, którego kosztami podzielą się po połowie.

ycipk-g7mrxl

Mieszkańców Borusowej z Nowym Korczymem łączył niegdyś most. Po kilku latach budowy został otwarty w sierpniu 1939 r. Obiekt istniał raptem miesiąc. Już we wrześniu polscy żołnierze zostali zmuszeni do wysadzenia łącznika na rzecze. Od tamtej pory funkcjonował tam tylko prom.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-g7mrxl

ycipk-g7mrxl
ycipk-g7mrxl