Trwa ładowanie...

Belka: stopniowe ożywienie w naszej gospodarce niezagrożone

Na podstawie wszystkich sygnałów, które płyną z gospodarki wydaje się, że powolne, stopniowe, ale jednak ożywienie jest niezagrożone - uważa prezes NBP Marek Belka.

Belka: stopniowe ożywienie w naszej gospodarce niezagrożoneŹródło: AFP, fot: YASSER AL-ZAYYAT
d4854it
d4854it

Szef banku centralnego mówił, że zgadza się z premierem Donaldem Tuskiem ws. diagnozy sytuacji gospodarczej naszego kraju.

- Zgadzam się z tym, że najgorsze w Polsce minęło - powiedział dziennikarzom w Sopocie podczas Europejskiego Forum Nowych Idei Belka. Przyznał jednak, że sytuacja ekonomiczna mogłaby być lepsza, bo - jak się wyraził - teraz "szału nie ma i gospodarka nie hula".

- Ale mamy coraz więcej dobrych sygnałów. A to trochę szybszy wzrost produkcji przemysłowej, a to szybszy wzrost sprzedaży detalicznej, a to zmniejszające się bezrobocie w sierpniu, czego nigdy nie było, bo na ogół się w sierpniu zwiększało. To nie są wielkie wspaniałe informacje, które poprawiają życie każdej polskiej rodziny, ale ekonomista musi patrzeć na takie właśnie informacje i z tego wyciąga wniosek - oświadczył.

Szef NBP powtórzył, że co najmniej do końca roku stopy procentowe NBP pozostaną na niezmienionym poziomie. - Obiecujemy, że to ożywienie (gospodarcze) będzie stopniowe. Stopniowe, to nie znaczy jakieś żywiołowe, fantastyczne - mówił. Jego zdaniem właśnie dlatego w najbliższym czasie nie będzie większych impulsów dla wzrostu inflacji.

d4854it
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4854it