WP

Białorusini zarobią na zakazie handlu. A także biuro podróży z Białegostoku

Wystarczy przejechać 80 kilometrów, przekroczyć granicę państwową i bez przeszkód można zrobić zakupy w niedzielę. Biuro podróży z Białegostoku organizuje wyjazdy do Grodna na Białorusi. Jednym z punktów wycieczki jest wizyta w tamtejszym centrum handlowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białorusini zarobią na zakazie handlu. A także biuro podróży z Białegostoku
(PAP)
WP

Białostocki Nowator zachęca klientów hasłem: "Hit! Do Grodna w dni wolne od handlu! Tylko 120 zł". O nietypowej ofercie pisze portal podroze.gazeta.pl.

W tym roku zaplanowano 11 takich wycieczek. W rozmowie z portalem "Gazety Wyborczej", Jolanta Sitko z biura podróży Nowator podkreśla, że nie jest to typowy shopping tour, ale też wycieczka. W programie, oprócz wizyty w centrum handlowym "Old City", są m.in. zwiedzanie z przewodnikiem zabytków i muzeów oraz obiad z potrawami kuchni białoruskiej.

Koszt wyjazdu ze stolicy województwa podlaskiego do Grodna nie jest zbyt wygórowany. Za jednodniową wycieczkę trzeba zapłacić 120 zł. Grodno jest miastem partnerskim Białegostoku. Oddalone jest jedynie ok. 20 km od najbliższego przejścia granicznego w Kuźnicy.

WP

Zobacz: Zakaz handlu. W galeriach pustki

Wyjazdy na Wschód to niejedyny pomysł na spędzenie niedzieli wolnej od handlu za granicą. Polacy mogą wybrać się na zorganizowaną wycieczkę na zakupy np. do Czech.

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje od marca. W kwietniu sklepy otworzą się w niedzielę tylko raz. Standardowo byłyby dwie, ale pierwsza wypadała w Wielkanoc i dlatego sklepy musiały być zamknięte. Obecna jest też ustawowo objęta zakazem handlu.

WP

W związku z zakazem handlu przygotowaliśmy kalendarz, który umożliwi sprawdzenie, kiedy nie warto wybrać się do hipermarketów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP