Trwa ładowanie...

Białorusini zarobią na zakazie handlu. A także biuro podróży z Białegostoku

Wystarczy przejechać 80 kilometrów, przekroczyć granicę państwową i bez przeszkód można zrobić zakupy w niedzielę. Biuro podróży z Białegostoku organizuje wyjazdy do Grodna na Białorusi. Jednym z punktów wycieczki jest wizyta w tamtejszym centrum handlowym.

Share
Białorusini zarobią na zakazie handlu. A także biuro podróży z Białegostoku
Źródło: PAP
d34ezem

Białostocki Nowator zachęca klientów hasłem: "Hit! Do Grodna w dni wolne od handlu! Tylko 120 zł". O nietypowej ofercie pisze portal podroze.gazeta.pl.

W tym roku zaplanowano 11 takich wycieczek. W rozmowie z portalem "Gazety Wyborczej", Jolanta Sitko z biura podróży Nowator podkreśla, że nie jest to typowy shopping tour, ale też wycieczka. W programie, oprócz wizyty w centrum handlowym "Old City", są m.in. zwiedzanie z przewodnikiem zabytków i muzeów oraz obiad z potrawami kuchni białoruskiej.

Koszt wyjazdu ze stolicy województwa podlaskiego do Grodna nie jest zbyt wygórowany. Za jednodniową wycieczkę trzeba zapłacić 120 zł. Grodno jest miastem partnerskim Białegostoku. Oddalone jest jedynie ok. 20 km od najbliższego przejścia granicznego w Kuźnicy.

Zobacz: Zakaz handlu. W galeriach pustki

Wyjazdy na Wschód to niejedyny pomysł na spędzenie niedzieli wolnej od handlu za granicą. Polacy mogą wybrać się na zorganizowaną wycieczkę na zakupy np. do Czech.

d34ezem

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje od marca. W kwietniu sklepy otworzą się w niedzielę tylko raz. Standardowo byłyby dwie, ale pierwsza wypadała w Wielkanoc i dlatego sklepy musiały być zamknięte. Obecna jest też ustawowo objęta zakazem handlu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34ezem

Podziel się opinią

Share
d34ezem
d34ezem