Trwa ładowanie...
d3crzy9

BIEC: BOP wzrósł, kreacja trwałych miejsc pracy jest coraz większa

Warszawa, 10.11.2015 (ISBnews) - Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy, wzrósł o 7,3 pkt m/m i wyniósł 197 pkt w październiku, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Wprawdzie liczba sezonowych ofert pracy tymczasowo zmniejszyła się, jednak kreacja trwalszych, nie sezonowych wolnych miejsc pracy jest coraz większa, podkreślają analitycy.

Share
d3crzy9

"Wprawdzie liczba sezonowych ofert pracy tymczasowo zmniejszyła się, jednak kreacja trwalszych, niesezonowych wolnych miejsc pracy jest coraz większa. Zegar rynku ofert pracy wskazuje na niesłabnący pozytywny wpływ koniunktury gospodarczej na wolne miejsca pracy. Wyrównana sezonowo stopa bezrobocia spadła szybciej niż w miesiącach poprzednich" - czytamy w raporcie.

W listopadzie liczba ofert pracy wzrosła wyraźnie, choć nieco słabiej niż w miesiącu poprzednim.

"Biorąc pod uwagę ogół wolnych miejscy pracy - tych o charakterze sezonowym oraz pozostałych, w październiku ich liczba wzrosła dla osób wykształconych w kierunku usług, nie zmieniła się znacząco dla absolwentów nauk społecznych i prawnych, a spadła dla absolwentów nauk ścisłych. Stosunkowo znaczne zróżnicowanie obserwowaliśmy natomiast w strukturze ofert zatrudnienia. Ponadto, zmniejszył się udział, jak i odsetek ofert, w których nie podano wymaganego zawodu" - czytamy dalej.

Barometr Ofert Pracy powstaje na podstawie ogłaszanych w internecie ofert pracy przy współpracy Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

(ISBnews)

d3crzy9

Podziel się opinią

Share
d3crzy9
d3crzy9