Trwa ładowanie...
d2qypf9

BIEC: Nastroje ekonomiczne Polaków coraz gorsze

Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczne nastroje społeczeństwa, we wrześniu spadł po raz kolejny. Jest to już szesnasty miesiąc pogarszającej się ekonomicznej kondycji Polaków - poinformowało na stronie internetowej Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.
Share
d2qypf9

Wskaźnik dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczne nastroje społeczeństwa, we wrześniu spadł po raz kolejny. Jest to już szesnasty miesiąc pogarszającej się ekonomicznej kondycji Polaków - poinformowało na stronie internetowej Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

"Do spadku wskaźnika przyczyniło się przede wszystkim zdecydowanie wolniejsze tempo wzrostu płac, co przy stosunkowo wysokiej inflacji istotnie ogranicza siłę nabywczą gospodarstw domowych" - napisano w komentarzu do badań.

"Dodatkowo nasilające się trudności ze znalezieniem pracy i redukcje zatrudnienia wpływają negatywnie na ekonomiczną sytuację społeczeństwa" - dodają autorzy.

Wskaźnik Dobrobytu jest miarą zbliżoną do popularnych indeksów nastrojów konsumenckich (consumer confidence). Nie powstaje on jednak w oparciu o badania ankietowe, jak większość tego typu indeksów, a wykorzystuje dane statystyki oficjalnej.

d2qypf9

Podziel się opinią

Share
d2qypf9
d2qypf9