Trwa ładowanie...
dtw37xz

Biedronka dla dzieci. Nagradzana książka w sprzedaży od 27 listopada

Biedronka rozszerza swoją ofertę dla najmłodszych. Od 27 listopada w sklepach tej marki dostępna będzie książka, której autorami są zwycięzcy konkursu "Piórko 2017. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci". "Nieustraszony Strach na Wróble" to bajka o przyjaźni, która podkreśla znaczenie takich wartości, jak rodzina, odwaga i podążanie za marzeniami.
Share
Biedronka od kilku lat oferuje klientom książki.
Biedronka od kilku lat oferuje klientom książki. Źródło: PAP, Fot: Wojciech Pacewicz
dtw37xz

Książkę będzie można kupić w Biedronce za 9,99 zł. Stracha na wróble, głównego bohatera bajki, wymyślił Grzegorz Majchrowski, z wykształcenia rzeźbiarz, pasjonat sztuki. To jego debiut w roli pisarza, wcześniej pisał „do szuflady”.

*Biedronka rozbudowuje sieć dystrybucyjną. Nowa inwestycja najnowocześniejszym centrum w Polsce: *

Co ciekawe, przed zgłoszeniem tekstu do konkursu, autor każdego wieczoru opowiadał swoim dzieciom jedną z przygód Stracha. - Okazało się, że bardzo im się podobały, a to motywowało mnie do kontynuowania historii, którą budowałem z obrazów i zdarzeń mojego dzieciństwa. Jednak spisałem ją dopiero z myślą o konkursie - podkreśla Majchrowski.

dtw37xz

Dzięki malowniczej oprawie, którą wykonała Maria Giemza, laureatka konkursu w kategorii „Ilustracje”, książka przemawia do wyobraźni dziecka i rozbudza w nim ciekawość otaczającego je świata. Autorka, która ukończyła studia architektoniczne, stworzyła ilustracje, które wiernie obrazują przygody głównego bohatera oraz nadają książce wyjątkowej magii. Zdaniem jury jej prace z szacunkiem traktują młodego odbiorcę, jego inteligencję i wyczucie smaku oraz przygotowują go do odbioru sztuki.

- Biedronka widzi deficyt czytelniczy i stara się znaleźć rozwiązanie tego problemu. Dlatego w sklepach sieci zaczęły się pojawiać półki z książkami. Z czasem ich przybywało i tylko w ciągu ostatnich 5 lat, dzięki Biedronce, do domów Polaków trafiło ponad 48 mln książek, z czego ponad 24 mln to publikacje dla najmłodszych – mówi Anetta Rutkowska-Jaworska z firmy Jeronimo Martins Polska, właściciela Biedronki.

Organizowany od 2015 roku konkurs „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” promuje czytelnictwo wśród najmłodszych i wspiera debiutujących autorów i ilustratorów. Nagrodą dla każdego z laureatów – autora tekstu i twórcy ilustracji – jest 100 tys. zł. Wydane w ramach poprzednich edycji konkursu książki dla dzieci – "Szary domek" i "Córka bajarza" – sprzedały się w liczbie ponad 65 tys. egzemplarzy. Honorowy patronat nad inicjatywą od samego jej początku sprawuje Rzecznik Praw Dziecka.

dtw37xz

Podziel się opinią

Share
dtw37xz
dtw37xz