Trwa ładowanie...
d3mt7el

Biedronka i Poczta Polska będą promować cyfrową TV naziemną

Biedronka i Poczta Polska planują wprowadzić do sprzedaży dekodery do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Ich cena ma być konkurencyjna do innych urządzeń na rynku - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Żadna firma nie potwierdza jednak tych rewelacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biedronka i Poczta Polska będą promować cyfrową TV naziemną
(AFP / Philippe Huguen, Fot: AFP / Philippe Huguen)
d3mt7el

Sprzedaż dekoderów w Biedronce zapowiada się jako działanie na wielką skalę. Podobno firma już negocjuje z TVP duże rabaty na reklamy, w którym nakłaniać będzie do zakupu dekoderów TV naziemnej. Telewizja Publiczna nie potwierdza jednak tych informacji. Rzecznik TVP poinformował, że zarząd TVP nigdy nie rozważał takiego planu. Miałoby to być wspólne działanie promujące wśród Polaków nowocześniejsza formę odbioru sygnału w lepszej jakości.

Zdaniem ekspertów Polacy wciąż wiedzą za mało na temat cyfryzacji, czyli przejścia telewizji z nadawania analogowego na cyfrowe. W dodatku nie interesują się tą usługą. Nie wiedzą również co jest potrzebne, by oglądać telewizję po wyłączeniu starych nadajników. Polacy nie wiedzą, czy ich telewizory posiadają dekodery DVB-T, a jeśli mają odbiornik starego typu, trudno im wybrać właściwy dekoder zewnętrzny.

Promować cyfrową telewizję, a przy tym sprzedawać dekodery, zamierza podobno także Poczta Polska. Urządzenie ma być oferowane osobom płacącym abonament telewizyjny. Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej nie chciał jednak na razie ujawniać żadnych informacji na ten temat.

d3mt7el

Podziel się opinią

Share
d3mt7el
d3mt7el