Trwa ładowanie...
d1s56y3

BIO Inventions, dystrybutor produktów firm biotechnologicznych, wejdzie na NC

08.01. Warszawa (PAP) - Spółka BIO Inventions, dystrybutor produktów firm biotechnologicznych, wejdzie na NewConnect w pierwszym kwartale 2010 roku - poinformował w komunikacie...

d1s56y3
d1s56y3

08.01. Warszawa (PAP) - Spółka BIO Inventions, dystrybutor produktów firm biotechnologicznych, wejdzie na NewConnect w pierwszym kwartale 2010 roku - poinformował w komunikacie prasowym Wrocławski Dom Maklerski, który podpisał umowę na przeprowadzenie prywatnej emisji akcji firmy.

"Emisja i debiut na rynku NewConnect planowane są na I kwartał br. Spółka poprosi inwestorów o 0,5 mln zł, które przeznaczy głównie na budowę kanału dystrybucji produktów Stem Cells Spin SA oraz innych firm biotechnologicznych działających na polskim rynku" - napisano w komunikacie.

Akcjonariuszami BIO Inventions są obecnie fundusz BIO-MED Capital SA (33,3 proc.) oraz Stem Cells Spin SA (66,7 proc.).

Firma Stem Cells Spin posiada "prostą, niskokosztową i skuteczną technologię produkcji preparatów z nowej linii komórek macierzystych o symbolu MIC-1 wyprowadzoną z rosnących poroży jeleniowatych".

d1s56y3

"Na początek spółka będzie produkować i dystrybuować produkty na bazie licencji udzielonych przez Stem Cells Spin SA: surowce dla kosmetyków, suplementy diety, dermokosmetyki oraz bardziej zaawansowane produkty biotechnologiczne. Celem nadrzędnym jest, aby oba podmioty mogły skupić się na swoich kluczowych kompetencjach, a przy tym jak najszybciej - jeszcze w 2010 roku - zaczynały generować przychody ze sprzedaży" - poinformował cytowany w komunikacie Janisław Muszyński, prezes BIO Inventions SA. (PAP)

morb/ jtt/

d1s56y3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s56y3