Trwa ładowanie...

Biura na miejscu hotelu "Mercure"

Stołeczny hotel "Mercure" zostanie zburzony, a na jego miejscu w al. Jana Pawła II stanie 155-metrowy biurowiec - wynika z planów spółki Echo Investment, o których informuje "Życie Warszawy".

Biura na miejscu hotelu "Mercure"Źródło: Orco Group
d3szuvd
d3szuvd

Spółka podpisała wstępne porozumienie z firmą Accor Polska, która jest właścicielem gruntu przy al. Jana Pawła II i stojącego na nim trzygwiazdkowego hotelu Mercure. Na tej podstawie kielecki deweloper za co najmniej 31 mln euro kupi budynek i 0,32-hektarową działkę. Stanąć ma tam biurowiec o powierzchni ok. 63 tys. m kw. wraz z parkingiem podziemnym.

Deweloper uzależnia ostateczne podpisanie umowy od czterech rzeczy. Z transakcji zrezygnuje, jeśli do 30 czerwca 2011 r. nie dostanie ostatecznej decyzji o warunkach zabudowy dla biurowca. Kupno działki i budynku zależy też od wyniku badania prawnego i technicznego dotyczącego wszystkich aspektów funkcjonowania nieruchomości.

Nabywca zastrzegł też, że do 31 lipca 2012 r. firma Accor musi zdobyć prawo użytkowania wieczystego nieruchomości i własność budynku hotelu oraz pozbyć się hipoteki. Accor wziął bowiem na tę inwestycję kredyt.

d3szuvd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3szuvd