Trwa ładowanie...
d2gyhyh

Biura podróży organizują zastępcze loty na trasach OLT Express

Biura podróży organizują dla klientów zastępcze loty na trasach wcześniej obsługiwanych przez spółkę OLT Express Poland, która złożyła wniosek o upadłość. Większość tour operatorów poinformowała, że znalazła już nowych przewoźników do końca sezonu.
Share
Biura podróży organizują zastępcze loty na trasach OLT Express
Źródło: PAP
d2gyhyh

Spółka OLT Express Poland wykonywała rejsy czarterowe. We wtorek przewoźnik przekazał na swojej stronie internetowej, że zawiesza rejsy; w nocy złożył wniosek o upadłość. Rzeczniczka OLT Express Magdalena Grzybowska mówiła, że leasingodawcy odebrali samoloty przewoźnikowi, uniemożliwiając realizację przelotów. Klienci kilku biur podróży nie mogli przez to we wtorek wylecieć na urlopy. Największe grupy stanowili turyści z Sun&Fun i Itaki.

Biura podróży zorganizowały dla nich zastępcze samoloty.

W środę prezes Sun&Fun Samir Hamouda powiedział PAP, że sytuacja jest pod kontrolą. Poinformował, że biuro kończy negocjacje z przewoźnikami, którzy mają zapewnić przeloty do końca sezonu.

d2gyhyh

Podobnie jest w przypadku biura podróży Itaka. Wiceprezes zarządu Piotr Henicz poinformował, że w przyszłym tygodniu biuro powinno wiedzieć, jak będzie wyglądała kwestia przelotów do końca sezonu (wrzesień-październik).

Henicz uspokoił, że Itaka "do końca tygodnia zorganizowała zastępstwo na trasach obsługiwanych wcześniej przez OLT Express Poland". We wtorek wieczorem informowaliśmy wszystkich klientów odnośnie zmian w wylotach - powiedział.

Poinformował, że loty zastępcze będą realizowane m.in. przez Travel Service Airlines i EnterAir.

Radomir Świderski z biura prasowego Rainbow Tours powiedział PAP, że jego firmie także udało się do końca sezonu znaleźć zastępstwo dla czarterów, które były obsługiwane przez OLT Express. Przypomniał, że chodziło o połączenia do Bułgarii i na Zakynthos w Grecji.

d2gyhyh

- Relacja Poznań - Zakynthos i Poznań - Burgas realizować będzie EnterAir; połączenie Wrocław - Burgas - bułgarski przewoźnik BHAir - poinformował.

Małgorzata Kozakowska z biura podróży Alfa Star powiedziała PAP, że środowy lot czarterowy z Wrocławia do Sharm el Sheikh obsłużą linie Air Cairo. - Różnica czasu między planowanym wcześniej lotem OLT Express a zorganizowanym lotem zastępczym wynosi ok. dwóch godzin - dodała.

Pokreśliła, że firmie udało się także organizować piątkowy rejs z Wrocławia do Hurghady oraz powrotny z Hurghady do stolicy Dolnego Śląska. - Czekamy na ostateczną informacje od Air Cairo, dotyczącą godzin lotów - dodała.

Jak oceniła, szczególnie trudnym dniem do organizacji lotów zastępczych jest piątek, ponieważ bardzo dużo tour operatorów układa tak ofertę, żeby pobyty zaczynały się właśnie w tym dniu. Jest to dość newralgiczny dzień - podkreśliła.

d2gyhyh

- Naszym obowiązkiem jest zapewnić ten transport. Niestety czarter to nie jest taksówka. Naprawdę trudno podstawić maszynę tak od ręki - oceniła.

Wezyr Holidays przekazał, że zamiast OLT Express Poland loty czarterowe będą realizowane przez EnterAir, Lot Charters, Free Bird Airlines i Bingo Airways. W środę loty z Warszawy, Wrocławia i Gdyni do Sharm el-Sheikh oraz powrotne obsłużą Lot Charters i Bingo Airways.

Na trasach Katowice, Wrocław i Bydgoszcz - Antalya oraz loty powrotne z tego kurortu do Polski realizować będzie Free Bird Airlines. Na swojej stronie Wezyr Holidays zapewnił, że "klienci, których loty powrotne odbędą się później niż planowane, będą zakwaterowani w hotelach do czasu transferów".

Biuro podróży TUI Poland poinformowało na swojej stronie internetowej, że od piątku, 3 sierpnia, rejsy na trasie Poznań - Zakynthos będą realizowane samolotami linii lotniczych EnterAir. Tour operator za pośrednictwem OLT Express realizował także połączenia Poznań - Rodos, Wrocław - Bodrum i Wrocław - Dalaman. Nie podał, czy na tych trasach udało się mu znaleźć nowych przewoźników. TUI podkreśliło, że informacje dotyczące pozostałych lotów będzie przekazywać swoim klientom na bieżąco.

Spółka OLT Express Poland, która należy do grupy OLT Express, złożyła wniosek o upadłość. Oznacza to, że OLT Express znika z polskiego rynku. W ubiegły piątek wniosek o upadłość złożyła pierwsza spółka z grupy OLT Express - OLT Express Regional, która wykonywała rejsy regularne po Polsce. Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesił koncesje obu spółkom.

d2gyhyh

Podziel się opinią

Share
d2gyhyh
d2gyhyh