Trwa ładowanie...
d3vvnjn

Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu o spotkaniu marszałek Sejmu z przewodniczącym Bundesratu (komunikat)

...

d3vvnjn
d3vvnjn

25.07. Warszawa - Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu informuje:

Stan relacji polsko-niemieckich, w tym kontakty międzyparlamentarne, aktualna agenda europejska oraz kwestie energetyczne to główne tematy spotkania marszałek Sejmu Ewy Kopacz z przewodniczącym Bundesratu Horstem Seehoferem, zaplanowanego na czwartek, 26 lipca br.

Politycy omówią współpracę Polski i Niemiec, również tę pomiędzy parlamentami obu krajów, będącą istotnym uzupełnieniem działań rządu. Przejawem intensywnego polsko-niemieckiego dialogu politycznego są kontakty na szczeblu przewodniczących parlamentów, komisji branżowych oraz grup przyjaźni. Wśród przykładów można wymienić m.in. wizytę w Polsce przewodniczącego Bundestagu Norberta Lammerta w lutym br. oraz w trakcie EURO 2012 i Niemiecko-Polskiej Grupy Parlamentarnej w pierwszej połowie lipca. Analogiczna grupa przyjaźni, licząca 27 posłów i 8 senatorów, działa w tej kadencji od stycznia br. w Sejmie i w Senacie. Do dalszego rozwoju współpracy międzyparlamentarnej niewątpliwie przyczyni się także planowane na wrzesień br. w Bonn posiedzenie prezydiów parlamentów Polski i Niemiec.

Ewa Kopacz i Horst Seehofer poruszą również aktualne zagadnienia polityki europejskiej takie jak kryzys finansowy, polityka spójności i Partnerstwo Wschodnie. W toczącej się dyskusji nad wyjściem Unii Europejskiej z kryzysu Polska opowiada się za ambitnym wieloletnim budżetem na lata 2014-2020 i utrzymaniem poziomu finansowania polityki spójności. Ma to umożliwić zwiększenie zatrudnienia i przyspieszenie wzrostu gospodarczego. Tematem rozmowy marszałek Sejmu i przewodniczącego Bundesratu nt. bieżącej agendy europejskiej będą też działania UE w ramach Partnerstwa Wschodniego na rzecz stabilizacji i demokratyzacji na obszarach sąsiedztwa. Zasadniczym celem tej inicjatywy zainaugurowanej w 2009 r. w Pradze jest pogłębiona integracja polityczna i społeczno-gospodarcza wschodnich sąsiadów UE z unijnymi strukturami.

d3vvnjn

Horst Seehofer przybędzie z wizytą do Polski na zaproszenie marszałka Senatu.

Program:

godz. 12.45 spotkanie marszałek Sejmu Ewy Kopacz z przewodniczącym Bundesratu Horstem Seehoferem Zamknięte dla mediów

godz. 13.15 wypowiedzi dla mediów po spotkaniu Gabinet Marszałek Sejmu Tłumaczenie konsekutywne

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kk/

d3vvnjn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vvnjn