Trwa ładowanie...
d30lmhv

Błaszczak: Skład rządu pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego

Warszawa, 04.11.2015 (ISBnews) - Skład rządu tworzonego przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS) poznamy pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego, zapowiedział szef klubu parlamentarnego PiS (kończącej się kadencji) Mariusz Błaszczak.

Share
d30lmhv

"Powstaje rząd w konstytucyjnym terminie, trwają konsultacje. Jaki będzie skład tego rządu - już wkrótce dowiemy się - (?) albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego" - powiedział Błaszczak w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Według mediów, Sejm miałby zostać zaprzysiężony 11 listopada. "Teoretycznie może się tak zdarzyć, ale w praktyce może być jeszcze kilka dni później. To pan prezydent Andrzej Duda zwołuje Sejm nowej kadencji" - dodał poseł.

Rozmowy w sprawie nowego rządu trwały w siedzibie PiS w Warszawie przez kilka godzin we wtorek, a dziś mają być kontynuowane.

Lider Polski Razem Jarosław Gowin i kandydat na jednego z ministrów mówił wcześniej, że o składzie gabinetu decyduje wiceprezes PiS i kandydatka na premiera Beata Szydło. Podkreślał, że nie ma ona prawa weta, ale tylko ona decyduje. Oczywiście, robi to w konsultacji ze swoim zapleczem parlamentarnym, dodał.

(ISBnews)

d30lmhv

Podziel się opinią

Share
d30lmhv
d30lmhv