Trwa ładowanie...
d2wajtm

BM Banku BPH rekomenduje "akumuluj" PEP, cena docelowa 30,36 zł

14.7.Warszawa (PAP) - Analitycy Biura Maklerskiego Banku BPH, w raporcie z 14 lipca, wydali rekomendację "akumuluj" dla Polish Energy Partners, wyznaczając cenę docelową...

d2wajtm

14.7.Warszawa (PAP) - Analitycy Biura Maklerskiego Banku BPH, w raporcie z 14 lipca, wydali rekomendację "akumuluj" dla Polish Energy Partners, wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na 30,36 zł.

We wtorek kurs spółki wynosi 27,49 zł.

"Rosnące przychody ze sprzedaży energii elektrycznej oraz ze świadectw pochodzenia w połączeniu z rozwijającym się segmentem produkcji i dostarczania biomasy spowodują, że bieżący rok będzie stał pod znakiem polepszenia wyników operacyjnych grupy kapitałowej" - napisano w raporcie.

"Wycena modelem DCF dała wartość dla jednej akcji emitenta 34,76 PLN, zaś analiza porównawcza do spółek o zbliżonym profilu i skali działalności od 14,94 do 47,59 PLN. Naszym zdaniem skala wzrostu wyniku operacyjnego, jaka czeka spółkę jest częściowo uwzględniona w bieżącej wycenie, w związku z czym rozpoczynamy rekomendowanie spółki Polish Energy Partners od +akumuluj+ i wyznaczamy poziom ceny docelowej na 30,36 PLN" - dodano.

Analitycy zaznaczyli, że rekomendacja nie zakłada podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję akcji.(PAP)

pel/ana/

d2wajtm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wajtm