Trwa ładowanie...
d2sj3id

BM BGŻ podwyższyło cenę docelową akcji Mieszka do 5,01 zł z 3,85 zł

28.06. Warszawa (PAP) - Analitycy Biura Maklerskiego Banku BGŻ, w raporcie z 21 czerwca, podwyższyli cenę docelową jednej akcji spółki Mieszko do 5,01 zł z 3,85 zł, pozostawiając...

d2sj3id
d2sj3id

28.06. Warszawa (PAP) - Analitycy Biura Maklerskiego Banku BGŻ, w raporcie z 21 czerwca, podwyższyli cenę docelową jednej akcji spółki Mieszko do 5,01 zł z 3,85 zł, pozostawiając jednocześnie rekomendację "kupuj".

"Ostatnie kwartały są kontynuacją trwających już od kilku lat pozytywnych tendencji w wynikach spółki. Przeprowadzenie akwizycji (Vilniaus Pergale) znacząco przyspieszy rozwój Mieszka oraz zdecydowanie podnosi wartość spółki dla akcjonariuszy. Raportowane wyniki w bieżącym roku będą znacząco wyższe niż w 2010 r., a sfinalizowanie kolejnego przejęcia (Lider Artur) przedłuży ten trend na kolejny rok" - napisano w raporcie.

Analitycy BM BGŻ pozytywnie oceniają strategię realizowaną przez zarząd Mieszka. Ich zdaniem przynosi ona bardzo dobre rezultaty.

Jednocześnie zwracają uwagę na fakt, że szybki wzrost nie jest jeszcze uwzględniony w wycenie spółki, przez co wydaje się ona być nadal bardzo atrakcyjna w średnim horyzoncie czasowym

d2sj3id

"Nawet po uwzględnieniu potencjalnych akcji rozwadniających oraz zadłużenia z tytułu obligacji zamiennych wskaźniki Mieszka są dość niskie na tle rynku i konkurentów. W związku z powyższym zdecydowaliśmy się podtrzymać rekomendację +kupuj+ dla spółki, jednocześnie podnosząc cenę docelową do poziomu 5,01 zł, wyznaczonej jako średnią z wyceny DCF i wyceny porównawczej" - poinformowano.

Rekomendacja została sporządzona przy kursie 4,1 zł, a we wtorek około godz. 10.08 za jedną akcję spółki płacono 4,12 zł.(PAP)

jow/ asa/

d2sj3id
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sj3id