Trwa ładowanie...
d1ph9c1

BM BGŻ rekomenduje "sprzedaj" Inter Groclin Auto, cena docelowa 17,74 zł

...

d1ph9c1
d1ph9c1

07.04. Warszawa (PAP) - Analitycy BM BGŻBM BGŻ (Zobacz rekomendacje BDM»), w raporcie z 31 marca, wydali rekomendację "sprzedaj" dla Inter Groclin AutoInter Groclin Auto (Zobacz notowania spółki ») z ceną docelową 17,74 zł.

W poniedziałek ok. godz. 9.17 kurs spółki wynosi 27 zł.

"Biorąc pod uwagę proste rezerwy w Inter Groclin AutoInter Groclin Auto, grupa ma bardzo duże możliwości wypracowania wyższej efektywności kosztowej w najbliższych latach. Co więcej, przejęcie przez Kabel Technik Polska daje ekspozycję na bardziej rentowną produkcję wiązek i szaf sterowniczych" - napisali analitycy BM BGŻBM BGŻ.

Poinformowali, że prognozowany wzrost przychodów w 2014 r. "robi wrażenie", jednak z uwagi na trwający proces restrukturyzacji wyniki finansowe w dalszym ciągu będą poniżej długoterminowego potencjału.

d1ph9c1

"W naszej ocenie prognoza zarządu na poziomie 39-45 mln zł EBITDA będzie bardzo trudna do zrealizowania, a najbardziej realnym scenariuszem będzie wypracowanie 29,5 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację" - podali.

"Innym czynnikiem, który może wpłynąć negatywnie na notowania walorów GroclinuGroclinu jest emisja akcji na kolejną sporą akwizycję. Zarząd unika odpowiedzi na pytanie o nazwę, czy profil działalności celu przejęcia, ale sygnalizuje, że jest to podmiot na tyle duży, że finansowanie długiem mogłoby okazać się niewystarczające" - dodali. (PAP)

jow/ osz/

d1ph9c1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ph9c1