Trwa ładowanie...
d2ydd4d

BNP Paribas BP chce pozyskać z oferty publicznej akcji serii O ok. 300 mln zł - prospekt

20.06. Warszawa (PAP) - BNP Paribas Bank Polska chce pozyskać z oferty publicznej akcji serii O ok. 300 mln zł netto. Środki pozyskane z emisji bank chce przeznaczyć w 94 proc....

Share
d2ydd4d

20.06. Warszawa (PAP) - BNP Paribas Bank Polska chce pozyskać z oferty publicznej akcji serii O ok. 300 mln zł netto. Środki pozyskane z emisji bank chce przeznaczyć w 94 proc. wsparcie rozwoju akcji kredytowe, zaś pozostałe 6 proc. na unowocześnienie bankowości internetowej oraz modernizację sieci oddziałów - podano w prospekcie emisyjnym.

"W zależności od ostatecznej Ceny Akcji Oferowanych zamiarem Banku jest uzyskanie wpływów brutto z emisji Akcji Oferowanych w ramach Oferty na poziomie około 300 mln zł. Wysokość wpływów netto z emisji Akcji Oferowanych będzie dodatkowo uzależniona od rzeczywistej łącznej wielkości kosztów Oferty, szacowanych na Datę Prospektu na około 14 mln zł" - napisano.

Cena maksymalna akcji oferowanych na potrzeby składania zapisów przez inwestorów indywidualnych wynosi 45,00 zł.

W prospekcie podano, że środki pozyskane z emisji bank chce przeznaczyć w 94 proc. wsparcie rozwoju akcji kredytowe, zaś pozostałe 6 proc. na unowocześnienie bankowości internetowej oraz modernizację sieci oddziałów

d2ydd4d

"Większość wpływów z Oferty (około 94 proc.) zostanie przeznaczona na cele wsparcia rozwoju akcji kredytowej, z czego około 60 proc. tej kwoty zostanie wykorzystane na wsparcie rozwoju segmentu detalicznego, zaś około 40 proc. na wsparcie rozwoju segmentu korporacyjnego" - napisano.

"Pozostałą część wpływów z Oferty (około 6 proc.) Bank planuje przeznaczyć na wsparcie planu inwestycyjnego w 2013 r. w zakresie unowocześnienia bankowości internetowej oraz modernizacji sieci oddziałów" - dodano.

W prospekcie podano również, że w okresie realizacji przez bank postępowania naprawczego zysk jest przeznaczany na pokrycie strat a następnie zwiększenie funduszy własnych.

"Nawet w przypadku zakończenia postępowania naprawczego, do roku 2015 Bank zamierza nadal kontynuować politykę niewypłacania dywidendy i przeznaczania zysków na zwiększenie funduszy własnych" - napisano.

d2ydd4d

"Po roku 2015, zakładając uprzednie zakończenie postępowania naprawczego, zarząd zamierza zarekomendować wypłatę dywidendy, zgodnie z praktyką rynkową" - dodano.

Na początku czerwca walne zgromadzenie BNP Paribas Bank Polska zdecydowało o emisji 8,575 mln akcji serii O. Ostateczną wartość nominalną tych akcji ustalono na 35 zł. Oferta banku ma być adresowana do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w Polsce oraz do wybranych inwestorów instytucjonalnych za granicą (poza USA).

Spółka chce zwiększyć liczbę akcji w wolnym obrocie do 15 proc., do czego zobowiązała się wobec KNF.

Oferującym jest Dom Maklerski Banku Handlowego. (PAP)

kam/

d2ydd4d

Podziel się opinią

Share
d2ydd4d
d2ydd4d