Trwa ładowanie...
d4f43ll

BNP Paribas BP odstąpił od przeprowadzenia oferty publicznej

05.09. Warszawa (PAP) - BNP Paribas Bank Polska zdecydował o odstąpieniu od przeprowadzenia oferty publicznej - poinformował bank w komunikacie. W ocenie zarządu banku optymalne...

Share
d4f43ll

05.09. Warszawa (PAP) - BNP Paribas Bank Polska zdecydował o odstąpieniu od przeprowadzenia oferty publicznej - poinformował bank w komunikacie. W ocenie zarządu banku optymalne warunki do ponowienia oferty mogą się pojawić po publikacji wyników za trzeci kwartał.

"Biorąc pod uwagę prognozy dotyczące poprawy w najbliższych kwartałach sytuacji makroekonomicznej w Polsce oraz w sektorze bankowym, jak również obecną niestabilną sytuację na rynku giełdowym związaną z ostatnio ogłoszonymi założeniami do rządowego projektu reformy systemu emerytalnego, w opinii zarządu banku przeprowadzenie transakcji po ogłoszeniu wyników finansowych banku za trzeci kwartał 2013 r. pozwoli na ustalenie optymalnych warunków ponowienia oferty publicznej akcji banku w celu zwiększenia liczby akcji banku w wolnym obrocie na GPW do 15 proc. do końca 2013 r., zgodnie ze zobowiązaniem złożonym wobec Komisji Nadzoru Finansowego" - napisano w komunikacie.

Pod koniec czerwca BNP Paribas Bank Polska zawiesił ofertę publiczną swoich akcji z powodu panującej głęboko niekorzystnej sytuacji na GPW.

BNP Paribas Bank Polska chciał pozyskać z oferty publicznej akcji serii O ok. 300 mln zł brutto. Cena maksymalna akcji oferowanych na potrzeby składania zapisów przez inwestorów indywidualnych wynosiła 45 zł.

Środki pozyskane z emisji bank chciał przeznaczyć w 94 proc. na wsparcie rozwoju akcji kredytowej, zaś pozostałe 6 proc. na unowocześnienie bankowości internetowej oraz modernizację sieci oddziałów.

Oferującym był Dom Maklerski Banku Handlowego. (PAP)

gsu/ jtt/

d4f43ll

Podziel się opinią

Share
d4f43ll
d4f43ll