Trwa ładowanie...
d1brwwk

BNP Paribas Polska ustalił cenę emisyjna na 65 zł

...

Share
d1brwwk

18.04. Warszawa (PAP) - BNP Paribas PolskaBNP Paribas Polska (Zobacz notowania spółki ») ustalił cenę emisyjna akcji serii O dla inwestorów indywidualnych została ustalona na 65 zł - poinformował bank w komunikacie.

"Cena maksymalna Akcji Serii O ustalona przez Zarząd Banku na potrzeby składania zapisów przez inwestorów indywidualnych wynosi 65,00 PLN za jedną Akcję Serii O" - napisano.

Na początku kwietnia walne zgromadzenie banku zdecydowało o podniesieniu kapitału zakładowego banku o kwotę nie wyższą niż 228,5 mln zł w drodze emisji do 5.026.539 akcji serii O z pozbawieniem prawa poboru.

d1brwwk

W ubiegłym roku bank odstąpił od przeprowadzenia oferty publicznej. Bank chciał wówczas pozyskać z oferty publicznej akcji serii O ok. 300 mln zł brutto. Cena maksymalna akcji oferowanych na potrzeby składania zapisów przez inwestorów indywidualnych wynosiła 45 zł.

Środki pozyskane z emisji banku chciał przeznaczyć na wsparcie rozwoju akcji kredytowej, unowocześnienie bankowości internetowej oraz modernizację sieci oddziałów.

Obecnie 99,89 proc. udziału w kapitale zakładowym banku ma BNP ParibasBNP Paribas.(PAP)

map/

d1brwwk

Podziel się opinią

Share
d1brwwk
d1brwwk