Trwa ładowanie...
d3kh36c

Bogdanka będzie gotowa do debiutu na GPW pod koniec I kw. '09 - MSP

16.10.Kazimierz Dolny(PAP) - Bogdanka kontynuuje prace nad ofertą publiczną. Będzie gotowa do debiutu na warszawskim parkiecie pod koniec I kwartału przyszłego roku - powiedział...
Share
d3kh36c

16.10.Kazimierz Dolny(PAP) - Bogdanka kontynuuje prace nad ofertą publiczną. Będzie gotowa do debiutu na warszawskim parkiecie pod koniec I kwartału przyszłego roku - powiedział dziennikarzom Krzysztof Żuk, wiceminister skarbu.

"Chcemy, by terminy harmonogramu (oferty Bogdanki - przyp. PAP) były dotrzymane, a decyzje będziemy podejmować później" - powiedział Żuk.

"Bogdanka nie jest dziś problemem, bo jeśli do KNF prospekt trafi w listopadzie, to odniesienie się do uwag, które tam będą, przesuwa nam debiut na koniec I kwartału przyszłego roku" - dodał.

d3kh36c

Niedawno Jan Bury, wiceminister skarbu, sygnalizował, że ze względu na kryzys finansowy resort skarbu może zrezygnować z debiutu na GPW spółek energetycznych, czy Bogdanki, decydując się na prywatyzację poprzez inwestora strategicznego.

Przedstawiciele Bogdanki mówili we wrześniu, że prospekt emisyjny kopalni trafi do Komisji Nadzoru Finansowego w listopadzie. Spółka przewidywała, że debiut giełdowy nastąpi na przełomie roku.

Według wcześniejszych informacji MSP planowane jest podwyższenie kapitału spółki o ok. 30 proc., a z emisji akcji Bogdanka ma uzyskać od 300 do ponad 600 mln zł.(PAP)

pif/ pel/ gor/

d3kh36c

Podziel się opinią

Share
d3kh36c
d3kh36c