Trwa ładowanie...
d14x1iy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
bombardier

Bombardier rozbudowuje zakład w Polsce

Firma Bombardier rozbuduje swój wałbrzyski zakład działający na terenie specjalnej strefy i zacznie produkować karoserie dla pociągów najnowszej generacji - informuje Ministerstwo Gospodarki, nadzorujące działalność stref.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bombardier rozbudowuje zakład w Polsce
(WP.PL, Fot: Andrzej Wawok/Reporter)
d14x1iy

Bombardier posiada w Polsce już cztery zakłady.

Są one zlokalizowane we Wrocławiu, Łodzi, Katowicach oraz Warszawie. Łącznie zatrudnionych w nich jest blisko tysiąc osób.

Nowa inwestycja firmy polegać będzie na rozbudowie istniejącego zakładu produkcji pociągów i karoserii wagonów.

Projekt niemieckiego producenta lokomotyw i taboru kolejowego będzie kosztował co najmniej 114 mln złotych, a zatrudnienie w rozbudowanej fabryce znajdzie minimum 100 osób.

d14x1iy

Podziel się opinią

Share
d14x1iy
d14x1iy