Trwa ładowanie...
monsterpolska.pl
it
29-07-2013 14:19

Branża IT nadal liderem!

Branża IT po raz kolejny jest liderem pod względem liczby ogłoszeń dla kandydatów. Na brak pracy nie mogą narzekać także inżynierowie. W analizie monsterpolska.pl podium zamyka branża sprzedażowa.

Branża IT nadal liderem!Źródło: © Eléonore H - Fotolia.com
danfbpf
danfbpf

Branża IT po raz kolejny jest liderem pod względem liczby ogłoszeń dla kandydatów. Na brak pracy nie mogą narzekać także inżynierowie. W analizie monsterpolska.pl podium zamyka branża sprzedażowa.

W porównaniu z czerwcem 2012 roku, w bieżącym roku liczba ogłoszeń na portalu kariery monsterpolska.pl wzrosła o 1 proc. Pracodawcy poszukiwali w czerwcu jednak o 6 proc. mniej kandydatów niż w maju 2013 roku.

Dynamiczny rozwój branży IT

Pomimo odczuwalnego pogorszenia sytuacji makroekonomicznej, nadal istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Jak wynika z analizy ofert pracy przeprowadzonej w czerwcu na portalu monsterpolska.pl byli oni najchętniej poszukiwani przez pracodawców – aż 71 proc. ogłoszeń dotyczyło tej właśnie branży. „Rynek IT stale się rozwija. W porównaniu z innymi branżami zapotrzebowanie na usł ugi informatyczne stale rośnie, a najbardziej perspektywicznymi obszarami są specjaliści w dziedzinie aplikacji na urządzenia mobilne oraz usług świadczonych w modelu cloud computing” – komentuje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. Potencjalni kandydaci powinni ukończyć studia kierunkowe, posiadać doświadczenie zawodowe, znać języki programowania (Java Script, SQL, HTML lub C++) oraz języki obce.

Sprzedawcy i inżynierowie poszukiwani

Branża sprzedażowa stanowiła 6 proc. wszystkich ogłoszeń zamieszczonych na portalu kariery monsterpolska.pl w czerwcu. Tyle samo ofert pojawiło się dla kandydatów na stanowiska techniczne. Wymagania, jakie pracodawcy stawiali kandydatom na wyższe stanowiska sprzedażowe, to przede wszystkim doświadczenie oraz komunikatywna znajomość języka obcego. Początkujący pracownicy powinni odznaczać się zaangażowaniem i dużym zapałem do pracy. Wśród pracownik&oa cute;w technicznych niezwykle ważne jest wykształcenie kierunkowe, a także dobra znajomość języka angielskiego. Cenione są także umiejętności miękkie, takie jak zdolność analitycznego myślenia oraz wysoka odporność na stres.

danfbpf

Centra Usług Wspólnych wciąż rekrutują

Wśród ofert pracy zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl, ponad połowa – 54 proc., została opublikowana przez centra usług dla biznesu. W większości poszukiwani są pracownicy do działów IT – aż 86 proc. Według analizy, 5 proc. ofert było przeznaczonych dla finansistów, a 2 proc. dla pracowników działów HR. „To bardzo obiecujący wynik, który pozwala prognozować dalszy intensywny rozwój tego sektora w naszym kraju. Warto zaznaczyć, że pracownicy poszukiwani do SSC powinni w szczególności znać języki obce, także te niszowe” – dodaje Małgorzata Majewska.

danfbpf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
danfbpf