Trwa ładowanie...
d38qdor
brzeg

Brzeg szuka swojego księcia

Miasto Brzeg ogłosiło nabór na Księcia Księstwa Brzeskiego, który ma pełnić funkcję reprezentacyjną podczas imprez i uroczystośc
Share
Brzeg szuka swojego księcia
Źródło: ˆ Kzenon - Fotolia.com
d38qdor

i oraz np. spotykać się z turystami. Jeden z warunków jest taki, że kandydat musi mieć partnerkę, która zostanie księżną.

Rzecznik urzędu miasta w Brzegu Tomasz Dragan powiedział PAP, że przyszły książę ma być postacią, która będzie ubarwiać imprezy i uroczystości organizowane przez instytucje podlegające miastu - np. Brzeskie Centrum Kultury, miejską bibliotekę czy samo miasto.

Jak zapisano w ogłoszeniu o naborze "do przyjemności i obowiązków Księcia Księstwa Brzeskiego" należeć mają np. przyjmowanie na umówionych wcześniej "audiencjach" w brzeskim Ratuszu "dworzan, mieszkańców i turystów" oraz reprezentowanie Księstwa Brzeskiego - czyli miasta - podczas organizowanych w Brzegu wydarzeń, uroczystości, spotkań czy atrakcji.

d38qdor

Polecamy: Więcej pracy na czarno

W oficjalnych miejskich wydarzeniach przyszły książę ma uczestniczyć wraz z księżną. Dlatego kandydat na to społeczne stanowisko, oprócz tego, że musi być pełnoletni, powinien mieć też partnerkę, która zgodzi się pełnić funkcję księżnej.

Przyszły książę powinien być mieszkańcem Brzegu albo osobą działającą na rzecz miasta; znać jego historię i okolicę; mieć łatwość nawiązywania kontaktów - przede wszystkim z turystami; umiejętność łatwego wysławiania się - by, jak wyjaśnił rzecznik brzeskiego magistratu - "móc wprawnie wygłaszać przemówienie" podczas imprez. Jeden z wymogów dotyczy też ładnego charakteru pisma, bo książę będzie musiał sygnować różnego rodzaju pisma.

"Musi to być również osoba dyspozycyjna, zwłaszcza w weekendy, która będzie mogła poświęcić czas na różne imprezy czy przedsięwzięcia. Dlatego poszukujemy przede wszystkim pasjonatów i społeczników" - wyjaśnił Dragan.

d38qdor

Dodał, że zainteresowanie naborem jest - w ostatnich dniach wpłynęło kilka ofert. "Dzwoniły w tej sprawie nawet osoby mieszkające we Wrocławiu czy Żywcu" - mówił Dragan. "Było też dużo zapytań ogólnych, o formułę czy warunki, na jakich ta funkcja ma być pełniona. Dlatego przedłużyliśmy nabór o kilka dni, do 11 kwietnia".

Książę Księstwa Brzeskiego ma być wskazany w wyborach powszechnych 1 maja na dziedzińcu brzeskiego zamku, w którym mieści się Muzeum Piastów. "Planujemy przy tym plenerową imprezę, w trakcie której jej uczestnicy - na specjalnych kartach do głosowania - mogliby poprzeć swojego faworyta do książęcego tytułu" - wyjaśnił Dragan.

MA

Codziennie nowe oferty pracy. Kliknij i wybierz interesującą Cię branżę!

d38qdor

Podziel się opinią

Share
d38qdor
d38qdor