Trwa ładowanie...

Budowa autostrady A1. Włosi z najtańszą ofertą na kolejny odcinek

Konsorcjum pod przewodnictwem firmy Salini chce zbudować 20 km autostrady za 700 milionów złotych.

Budowa autostrady A1. Włosi z najtańszą ofertą na kolejny odcinekFot: Mikołaj Welon vel Welones/wikimedia (CC BY-SA 3.0)
d4vx9ve
d4vx9ve

Kolejny odcinek autostrady A1 długości 20 km może zbudować konsorcjum pod przewodnictwem firmy Salini. Włosi zobowiązali się, że wybudują trasę za 703 mln zł - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Chodzi o odcinek, który powstanie na zachód od Częstochowy od węzła Blachownia i węzła Rząsawa. Zamówienie będzie realizowane w systemie projektuj i buduj. Termin realizacji wynosi 33 miesiące od daty podpisania umowy.

Jak podaje GDDKiA do drugiego etapu zakwalifikowano siedemnastu wykonawców, którzy spełnili warunki udziału w postępowaniu. Jednak tylko dziesięciu z nich złożyło oferty. Wartość najdroższej z nich sięgała prawie miliarda złotych.

d4vx9ve

To już ostatnie otwarcie ofert w czterech postępowaniach przetargowych przeprowadzanych dla fragmentu Budowa autostrady A1 pomiędzy Pyrzowicami a węzłem Rząsawa. Łączna długość tej trasy to 56,9 km. Jej wybudowanie połączy zrealizowane już fragmenty autostrady A1 w województwie łódzkim i dalsze odcinki na północy kraju, z miastami aglomeracji śląskiej, i odciąży Częstochowę z ruchu tranzytowego.

Zobacz też: * *Autostrady w Polsce. Budimex proponuje nowe prawo o przetargach

d4vx9ve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4vx9ve