Trwa ładowanie...
d4gh17e

Budżet UE ewentualnie pomniejszony, ale nie o środki spójności - Tusk

01.02. Warszawa (PAP) - Premier Donald Tusk powiedział w piątek, że ewentualne pomniejszenie budżetu UE - w stosunku do ostatniej propozycji Hermana van Rompuya - nie powinno w...

Share
d4gh17e

01.02. Warszawa (PAP) - Premier Donald Tusk powiedział w piątek, że ewentualne pomniejszenie budżetu UE - w stosunku do ostatniej propozycji Hermana van Rompuya - nie powinno w żadnym stopniu dotknąć środków na politykę spójności.

Według premiera jest realna nadzieja, że przyszłotygodniowy szczyt UE podejmie ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące unijnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

"Bliscy porozumienia są przywódcy państw najbardziej skonfliktowanych. Po wizycie w Paryżu mogę powiedzieć, że dobre relacje polsko-niemieckie i polsko-francuskie bardzo pomogły w uzyskaniu kompromisowego planu. Choć kompromis nie został jeszcze jednoznacznie rozstrzygnięty, to wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu Europa otrzyma budżet duży, choć nie tak duży jak byśmy chcieli, prawdopodobnie minimalnie mniejszy niż ostatnia wersja, ale mniejszy nie o środki spójności" - oświadczył premier.

To znaczy - mówił szef rządu - jeśli wersja ostatecznie przygotowana przez Hermana van Rompuya miałaby być jeszcze trochę mniejsza, aby skłonić Brytyjczyków i Niemców do zaakceptowania tego budżetu, to takie pomniejszenie nie powinno w żadnym stopniu dotknąć polityki spójności, a więc tych środków, na które czeka m.in. Polska.(PAP)

laz/ par/ gma/ asa/

d4gh17e

Podziel się opinią

Share
d4gh17e
d4gh17e